Od Koszalina po Lublin – eliminacje do EuroBasketu 2013

15 sierpnia ruszają eliminacje do EuroBasketu 2013 – pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra z Belgią. Z kolejnymi rywalami grupowymi – Finlandią, Szwajcarią i Albanią Polacy zmierzą się odpowiednio w Koszalinie, Zielonej Górze i Lublinie.

Walka o wyjazd na Mistrzostwa Europy 2013 do Słowenii rozpocznie się 15 sierpnia meczem z Belgią w Ergo Arenie, a zakończy 8 września spotkaniem z Albanią w Lublinie. Z liczącej pięć zespołów grupy bezpośredni awans uzyskają dwie najlepsze drużyny, poza tym promocję wywalczą jeszcze cztery najlepsze drużyny z pięciu sklasyfikowanych na trzecich miejscach we wszystkich grupach.
Jeszcze przed eliminacjami reprezentacja Polski w Ergo Arenie rozegra trzy spotkania towarzyskie.


Plan spotkań eliminacji EuroBasketu 2013 w Polsce:

15 sierpnia, Gdańsk/Sopot, Polska – Belgia (godz. 20.15)
21 sierpnia, Koszalin, Polska – Finlandia (godz. 20.15)
2 września, Zielona Góra, Polska – Szwajcaria (godz. 20.15)
8 września, Lublin, Polska – Albania (godz. 20.15)

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Reprezentacja zagra w Ergo Arenie

Polska, Czarnogóra, Łotwa oraz Włochy to zespoły, które wezmą udział w międzynarodowym turnieju w ERGO Arenie w Sopocie w dniach...

Zamknij