Olympiakos znów lepszy od Panathinaikosu! Logan tylko ze srebrem..

Przed trzema tygodniami podopieczni Dusana Ivkovića dokonali nie lada sztuki, będąc najniżej notowaną drużyną w Final Four Euroligi, ograli największych rywali i wywalczyli Mistrzostwo Starego Kontynentu. Dziś Olympiakos znów popisał się i po 9-letniej dominacji na greckim podwórku Panathinaikosu Ateny, zdetronizował największego rywala. Zespół z Pireusu, który miał wielkie problemy finansowe na starcie rozgrywek, wrócił z na grecki szczyt po 15 latach przerwy!

Po czterech spotkaniach był remis 2-2, a finałowe starcie obu ekip odbyło się w Pireusie. My spoglądaliśmy mocno w stronę Koniczynek, w składzie których przebijał się cały sezon Amerykanin z polskim paszportem, David Logan..

Dziś jednak Logan spędził na parkiecie ledwie 80 sekund i nie trafił jednego rzutu.

W finałowej rywalizacji, obrońca, który może wrócić do kadry prowadzonej przez Alesa Pipana wystąpił w trzech spotkaniach. Zdobył w sumie 9 punktów i rozegrał w 12 minut. Na przestrzeni całego sezonu w greckiej ekstraklasie jego średnie to: 9.3 punktu i 18.2 minuty na mecz.

Wracając do przebiegu dzisiejszego spotkania, to miejscowi swój sukces zawdzięczają dwóm gwiazdom Final Four Euroligi. Na pierwszym planie nie zawiódł Vassileos Spanoulis, autor 24 pkt. Na drugim z kolei świetnie prezentował się autor ostatniego trafienia w finale Euroligi, Gieorgios Printiezis, zdobywca 14pkt i 7zb. Dzięki nim team z Olimpu wygrał 82-76 i sprawił, że ich trener, Serb Ivković, znów dokonał niemożliwego.