Maciej Lampe i Caja Laboral o krok od wyeliminowania Realu.

Caja Laboral Vitoria z Maciejem Lampe w składzie pokonała – po dogrywce – na własnym parkiecie, słynny Real Madryt (82:79) w trzecim meczu półfinału hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. W rywalizacji do trzech zwycięstw team z Kraju Basków prowadzi już 2:1 i jest o jedno zwycięstwo od wielkiego finału.

Nasz reprezentant po udanym meczu numer 1 (21pkt), tym razem przebywał na parkiecie przez 23 minut notując 7 punktów i 5 zbiórek. Trafił trzy z siedmiu rzutów za dwa punkty i jeden wolny..

O wygranej przesądził rzut za trzy punkty Brada Olesona – notabene byłego gracza Królewskich – na 15 sekund przed końcem dogrywki. Amerykański obrońca był też najskuteczniejszym zawodnikiem Vitorii – z 17 pkt. Po 14 dołożyli Mirza Teletović oraz Nemanja Bjelica.

Kolejne spotkania odbędzie się w czwartek w Vitorii.

Zespół Polaka sezon zasadniczy zakończył na trzeciej pozycji z bilansem 23 zwycięstw i 11 porażek. Z pierwszego miejsca w play off gra obrońca tytułu FC Barcelona (29-5), a z drugiej pozycji Real Madryt (26-8). W ćwierćfinale Caja Laboral wyeliminowała drużynę Gescrap Bilbao. Z kolei w drugiej parze Barca jak na razie remisuje z drużyną z Valencii (1-1) i kolejny mecz odbędzie się już dziś.