Chyliński zostaje w Zgorzelcu.

Były reprezentacyjny obrońca  Michał Chyliński zaakceptował warunki nowego kontraktu i przez kolejne dwa sezony nadal będzie występował w czwartej drużynie PLK, Turowie Zgorzelec. Lada dzień powinniśmy poznać nazwisko nowego szkoleniowca Turowa oraz kolejnych zawodników, którzy pozostaną w klubie na dłużej.

Chyliński to były gracz Astorii Bydgoszcz i Unicaji Malaga, który wrócił do gry po przewlekłej kontuzji na przestrzeni zakończonego sezonu.  Z meczu na mecz odzyskiwał on zaufanie trenera Jacka Winnickiego, by podczas drugiej fazy rozgrywek i play offs stać się pełnoprawnym graczem wyjściowej piątki.

Michał rozegrał w tym sezonie 43 spotkania w rozgrywkach TBL, notując średnie 6.8 pkt (przy 45% skuteczności z gry), 2zb i 1as.
Wszystkie te średnie były niższe aniżeli te z sezonu 2009/10 – czyli najlepszego roku gry w Zgorzelcu – 9.1pkt , 2.3 zb oraz 1.9 as. Mimo tego działacze zgorzeleckiego klubu ponownie zdecydowali się na prolongatę umowy a sam gracz będzie jednym z czterech kluczowych Polaków w barwach Turowa w sezonie 2012-2013.

Wiadomo nie od dziś, że zespół ze Zgorzelca będzie starał się zatrzymać w składzie Damiana Kuliga. Niepewne natomiast są losy Artura Mielczarka, Aarona Cela i Konrada Wysockiego, zajmujących pozycje innych graczy z polskimi paszportami w drużynie.

Na trenerski stołek z kolei typowani są trenerzy Asseco Prokomu Gdynia – Andrzej Adamek oraz Śląska Wrocław – Miodrag Rajković. Kolejne dni powinny przynieść więcej informacji z drużyny, która obeszła się z medalowym smakiem w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *