Caja Laboral przegrywa w Madrycie.

Caja Laboral Vitoria z Maciejem Lampe w składzie, uległa w Madrycie Realowi 64:73, podczas drugiego meczu półfinałowego hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1, a kolejne dwa spotkania odbędą się we wtorek i czwartek w Vitorii.

Goście bardzo udanie weszli w to spotkanie za sprawą Nemanji Bjelicy (16) oraz Brada Olesona (14). Amerykanin trafił dwie trójki w serii i zasiał sporo niepokoju w szeregach swoich niedawnych kolegów. Niestety jak się później okazało ci dwaj gracze byli nieco osamotnieni w atakach gości, a defensywa Królewskich spisywała się o niebo lepiej niż w pierwszym meczu.

Również reprezentant Polski nie zagrał tak dobrze jak się spodziewaliśmy..

..kiedy przed dwoma dniami był najlepszym zawodnikiem spotkania (21 pkt i 11 zbiórek). Tym razem przebywał on na parkiecie 24 minuty i zdobył tylko 3 punkty (trafił tylko raz za dwa punkty i jeden z dwóch wolnych), miał 7 zbiórek oraz asystę.

Prym na parkiecie wiedli natomiast Sergio Llull (16), Novica Velicković oraz Carlos Suarez (10). Akcje tego tercetu pozwoliły na dojście rywala przed przerwą (31:31). Natomiast kolejne 10 minut właśnie za sprawą tych trzech graczy dały najpierw 10-punktowy zryw miejscowych a następnie pewną wygraną w drugiej konfrontacji obu ekip.

Należy jednak wypatrywać szansy w drużynie Polaka, w fakcie, iż 2 kolejne mecze rozegrają oni na własnym boisku i teoretycznie mają szanse na zwycięskie zakończenie całej rywalizacji z Królewskimi.

73 – REAL MADRID (13+18+23+19): Llull (16), Suarez (10), Singler (7), Velickovic (16), Begic (2) – Pocius (0), Tomic (6), Reyes (4), S. Rodriguez (3), Carroll (9), Diez (-), Jorge Sanz (-).

64 – CAJA LABORAL (20+11+16+17): Prigioni (0), San Emeterio (10), N. Bjelica (16), M. Bjelica (1), Lampe (3) – Heurtel (0), Ribas (4), Oleson (14), V. Ostrum (0), Teletovic (16).