Podsumowanie pierwszego tygodnia walki o medale.

Wydarzenia tygodnia:

– awans do Tauron Basket Ligi drużyny Startu Gdynia. Podopieczni wracającego do PLK Pawła Turkiewicza ograli w czterech meczach Rosę Radom z Marcinem Kosińskim (wcześniej Iwo Kitzinger) i Hubertem Radke, 3-1.

– mimo braku bezpośredniego awansu, działacze Rosy zapowiadają wykupienie ‚dzikiej karty’ i najprawdopodobniej to oni zajmą miejsce wcześniej wycofanego ŁKS-u Łódź. W kolejce czeka również zespół z Torunia, który jak plotka niesie mógłby poprowadzić Igor Griszczuk.

Dainius Adomaitis miał do czwartku dać odpowiedź co do dalszej pracy z Czarnymi Słupsk, ale wg doniesień Głosu Pomorza ma wiele ciekawych ofert i nie jest w stanie dać odpowiedzi już teraz. W ripoście prezes klubu Andrzej Twardowski stwierdził, iż klub zaczyna poszukiwania nowego szkoleniowca..

Mateusz Ponitka został wybrany Gwiazdą Przyszłości Tauron Basket Ligi. Jest to nagroda Zarządu Polskiej Ligi Koszykówki.

Jerel Blassingame podobnie do historycznych wyczynów Igora Griszczuka i Rajmondsa Miglinieksa zaliczył 11 asyst w pierwszym meczu finału Asseco Prokomu z Treflem. Do rekordu Tomasa Pacesasa podczas finału – 12 – zabrakło mu jednej asysty.

– dwa mecze dzielą Asseco Prokom od 9 tytułu Mistrza Polski, a o brązowym medalu zdecyduje trzecie spotkanie między Turowem i Zastalem w Zielonej Górze. Mistrzowie Polski w drugim starciu z lokalnym pretendentem rozegrali najlepszą drugą kwartę w sezonie, wygrywając 31:12.

Podsumowanie:

MVP tygodnia: Jerel Blassingame (15pkt i 9.5 as na mecz)

Najlepszy rezerwowy: Adam Hrycaniuk (10pkt, 11zb i  2blk na mecz)

Polska piątka tygodnia: Łukasz Koszarek – Przemysław Frasunkiewicz – Filip Dylewicz – Damian Kulig – Adam Hrycaniuk

Najlepsza piątka tygodnia: Jerel Blassingame – Walter Hodge – Donatas Motiejunas – Filip Dylewicz – Adam Hrycaniuk

Niewypały tygodnia: Vonteego Cummings (2-14 z gry) –  Kamil Chanas (3-17 z gry) – David Jackson (4-14 z gry) –  Michał Chyliński (4-13 z gry) – Giedrius Gustas (0-4 z gry).

Pin It

1 komentarz

  1. Poszukana na siłe nagroda dla pupilka Jeklina czyli Mateusza Ponitki. Po przejściu do Asseco nie zachwyca a wręcz przeciwnie cofnął się w rozwoju. Zdecydowanie lepiej prezentowali się w lidze Michalak i Karnowski. No ale najważniejsze to mieć właściwego promotora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *