Lampe ogrywa słynny Real!

Maciej Lampe był najlepszym zawodnikiem Caji Laboral Baskonia podczas pierwszego półfinałowego spotkania hiszpańskiej ACB. Polak – wychowanek Realu Madryt – uzyskał 21 punktów oraz 11 zbiórek prowadząc swój zespół do zwycięstwa w Madrycie z Królewskimi (81:71).

Lampe podczas pierwszej konfrontacji w serii do 3 wygranych rozegrał 32 minuty notując 8 celnych z 13 oddanych rzutów za dwa punkty. Reprezentacyjny podkoszowy trafił też jeden raz za trzy punkty oraz wykorzystał dwa rzuty wolne. To drugi najlepszy występ Polaka w obecnym sezonie..

Poprzedni najlepszy mecz rozegrał on tuż po powrocie i kontuzji, przeciwko aktualnemu mistrzowi – FC Barcelonie (31 pkt i 5 zbiórek). Drugie spotkanie w tej parze odbędzie się w sobotę, także w Madrycie.

Zespół Caja Laboral sezon zasadniczy zakończył na trzeciej pozycji z bilansem 23 wygranych i 11 porażek. Z pierwszego miejsca w play off gra obrońca tytułu FC Barcelona (29-5), a z drugiej pozycji Real Madryt (26-8).

Dla przypomnienia, w ćwierćfinale Caja Laboral wyeliminowała Gescrap Basket Bilbao, a Lampe był wyróżniającą się postacią tej serii.

Potyczka z Realem była piętnastym meczem Polaka w barwach hiszpańskiego klubu. Polak, grajacy poprzednio w lidze rosyjskiej w Uniksie Kazań, dołączył do zespołu z Kraju Basków na początku lutego po pięciomiesięcznej rehabilitacji operowanego biodra. Jego przerwa w grze trwała 247 dni.

Ciekawostka: W styczniu 2002 roku Lampe został najmłodszym koszykarzem w historii Realu Madryt a w debiucie w Eurolidze miał 16 lat i 360 dni.