Maciej Lampe w półfinale ACB

Caja Laboral Vitoria awansowała do półfinału ACB po zwycięstwie 90-88 z Gezscrap Bizkaia, wygrywając rywalizację w ćwierćfinale 2-0. Drużyna Macieja Lampego w walce o finał zmierzy się prawdopodobnie z Realem Madryt.

Po zwycięstwie 77-73 w pierwszym meczu, zawodnicy Caji Laboral musieli się sporo namęczyć, aby wygrać drugie spotkanie. Dopiero po dogrywce pokonali Gescrap Bizkaię 90-88, które w sezonie regularnym zajęło szóste miejsce.

W dogrywce nie uczestniczył już Maciej Lampe. Polak w końcówce czwartej kwarty popełnił piąty faul i musiał zejść z parkietu. Wcześniej w ciągu 25 minut zdobył 10 punktów, trafiając 5 z 9 rzutów z gry. Najskuteczniejszym strzelcem Caji był Fernando San Emeterio, który rzucił 17 oczek, a po 13 dodali Nemanja Bielica oraz Pablo Prigioni, który rozdał także 6 asyst.

20 punktów i 4 asysty zaliczył dla pokonanych Aaron Jackson.

Potencjalnym półfinałowym rywalem zespołu Lampego będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Realem Madryt a Banca Civica. Po pierwszym spotkaniu, prowadzi Real. Do 1/2 rozgrywek awansowała także drużyna FC Regal Barcelony, która łatwo poradziła sobie z Lucentum Alicante. Rywalizacji nie rozpoczęły jeszcze zespoły Valencii Basket i Lagun ARO GBC.