„Hasan” na dłużej z Zastalem.

Czekający na mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski, działacze zielonogórskiego Zastalu nie próżnują. Po podpisaniu umowy z Piotrem Stelmachem poszli za ciosem i dograli szczegóły nowego kontraktu z Kamilem Chanasem.  Tym samym popularny „Hasan” zostanie w Winnym Grodzie na kolejne dwa sezony.

Gra w Zastalu to dla mnie wspaniała przygoda. Na pewno w mojej pamięci zostanie wszystko co przeżywałem tutaj w ostatnich miesiącach. Cieszę się, że mogę grać w zespole, który ma wizję rozwoju i ambitne plany. Sam też jestem ambitny i głodny sukcesów, dlatego zdecydowałem się pozostać w Zielonej Górze na kolejny sezon. – powiedział Kamil Chanas na specjalnie zorganizowanej konferencji..

 Chanas ma 27 lat i jest wychowankiem Śląska Wrocław. Na ekstraligowych parkietach zadebiutował w sezonie 2003/2004 z przerwą na rekonwalescencję złamanej z przemieszczeniem ręki. Ta kontuzja spowolniła karierę utalentowanego rzutowo zawodnika. Po wycofaniu się Śląska Wrocław kontynuował on karierę w Górniku Wałbrzych. W kolejnym sezonie (2009-2010) został zawodnikiem Turowa Zgorzelec, skąd w trakcie sezonu trafił do Anwilu Włocławek.  

Hasan odbudował formę w sezonie 2010/11, w którym to wraz ze swoim dobrym znajomym Robertem Skibniewskim, poprowadzili Polpharmę do tryumfu w rozgrywkach Pucharu Polski. Następnie przed obecnym sezonem, wraz z Urosem Mirkovićem, przeniósł się on do zielonogórskiego Zastalu. Co ciekawe, w styczniu do nich dołączył kolejny znajomy z Kociewia, Kirk Archibeque, a teraz razem, mają oni szansę na medal Mistrzostw Polski. Kamil w dorobku ma już tytuł wicemistrza Polski, brązowy medal mistrzostw Polski, a także złoto mistrzostw Polski juniorów.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *