Bójka w Koszalinie. AZS pobity przez fanów Gwardii!

Lamont McIntosh ma złamaną rękę!!

Klub AZS Koszalin potwierdził doniesienia prasowe i wydał oświadczenie o bójce z udziałem koszykarzy tego klubu. Wg informacji przekazanych do Zarządu PLK  zespół Andreja Urlepa został zaatakowany przez pseudokibiców piłkarskiej Gwardii Koszalin tuż po treningu.

„Zarząd AZS Koszalin S.A. informuje iż w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych bezpośrednio po zakończeniu treningu przed jutrzejszym meczem fazy play-off pomiędzy AZS Koszalin a Asseco Prokom Gdynia doszło do zdarzenia z udziałem koszykarzy naszego klubu a grupą kibiców piłkarskich przebywających przed halą Gwardii po zakończonym meczu piłki nożnej.

W wyniku napaści agresywnych pseudokibiców obrażenia odnieśli niemal wszyscy członkowie koszalińskiego zespołu. Najbardziej ucierpiał Lamont McIntosh, który doznał złamania prawej ręki i na pewno nie zagra w jutrzejszym meczu. Pozostali zawodnicy doznali ogólnych obrażeń ciała. Aktualnie sporządzana jest opinia lekarska o stanie ich zdrowia.

Po długich konsultacjach z lekarzami, wszystkimi członkami zespołu oraz sztabem szkoleniowym podjęta została decyzja iż mecz zaplanowany na 29.04.2012 odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Zarząd klubu będzie ściśle współpracował z organami ścigania w celu dokładnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i ma nadzieję na surowe ukaranie sprawców tego haniebnego zdarzenia. Jednocześnie potępiamy wszelkie przejawy agresji i przemocy.

Niezrozumiałym faktem jest atak kogokolwiek na przedstawicieli klubu reprezentujących na co dzień nasze miasto oraz jego mieszkańców. Klub AZS bardzo liczy na Państwa wsparcie w dniu jutrzejszym, który będzie jednocześnie wyrazem zdecydowanego sprzeciwu wobec narastającej agresji wokół sportu.

Mamy nadzieję, że podobne zdarzenie nie będzie miało nigdy więcej miejsca zarówno w naszym mieście jak i żadnym innym.”

Info za: PLK.pl

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *