Pamuła wybrał Koszalin.

Zamienił AZS Politechnikę Warszawa na AZS Koszalin..

Reprezentant Polski – Piotr Pamuła – po wiążących go z Zastalem Zielona Góra spekulacjach transferowych, ostatecznie zdecydował się na grę dla AZS-u Koszalin. Kontrakt będzie ważny do końca obecnego sezonu. 22-letni wychowanek Stali Stalowa Wola ostatnie sezony spędził w Polonii 2011 Warszawa i w AZS Politechnice Warszawskiej. Kontrakt z zespołem ze stolicy został rozwiązany i dzięki temu Pamuła mógł związać się z koszalińskim AZS-em.

Cieszymy się, że udało nam się podpisać kontrakt z Piotrem. Myślę, że nie tylko zarząd, ale i kibice są usatysfakcjonowani tym transferem. Mam także złą wiadomość, nasz nowy gracz nie będzie mógł zagrać w sobotnim spotkaniu z Siarką Jezioro Tarnobrzeg, ponieważ nie otrzymaliśmy jeszcze listu czystości – powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes AZS Koszalin, Marcin Kozak.

Pamuła w obecnym sezonie notował statystyki na poziomie 13 pkt. na mecz, a jego najsilniejszą bronią są niewątpliwie rzuty dystansowe (38% zza łuku).

Bardzo długo szukaliśmy dobrego strzelca. Warunkiem było oczywiście polskie obywatelstwo, dlatego cieszymy się, że mamy w swoim zespole tak skutecznego zawodnika jak Piotrek – oznajmił trener AZS Koszalin, Andrej Urlep.

Chciałem podziękować prezesowi i trenerowi za szybkie i konkretne rozmowy. Klub był mną zainteresowany, tak jak szkoleniowiec, dlatego zdecydowałem się na grę dla AZS. Nie mamy czasu na wkomponowanie się w zespół, jednak zaczynamy od razu trenować po to, by drużyna miała ze mnie jak najwięcej korzyści – stwierdził nowy zawodnik AZS Koszalin, Piotr Pamuła.

Źródło informacji: PLK.pl

Pin It

2 komentarze/y

  1. Przeciętny strzelec i słaby grajek na siłę promowany przez Jeklina i Starcevica. Urlep młodych nie lubi więc sobie Pamuła za bardzo nie pogra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *