168 dni czekania.ŁKS niespodziewanie zatopił Kotwicę w Łodzi.

5 wygrana podopiecznych Piotra Zycha.

Mało kto zakładał taki obrót sprawy podczas spotkania ostatniego w tabeli drugiej szóstki ŁKS-u z aspirującymi do walki w czołowej ósemce sezonu podopiecznymi Tomasza Mrożka. Kotwica musiała liczyć na łatwą wygraną i mocno zlekceważyć słabszego przeciwnika, za co została ukarana podczas drugiej połowy spotkania w Łodzi (30:47 w 20 minut).

Gracze Piotra Zycha rozpoczęli bieżące rozgrywki od imponującego zwycięstwa w Atlas Arenie, pokonując Anwil Włocławek (89:71). Następnie 7 kolejek musieli czekać fani Łódzkiego Klubu Sportowego, by ich pupile odnieśli niespodziewane, wyjazdowe zwycięstwo w Zielonej Górze (104:103). W 12 kolejce czyli tuż przed półmetkiem rozgrywek TBL doszło do zwycięstwa numer 3 w Warszawie z miejscową Politechniką (76:68). Następnie, wskutek problemów finansowych oraz odejścia z klubu czołowych graczy jak Kirk Archibeque (Zastal) i Jermaine Mallett (Trefl) łodzianie przegrali w kolejnych 12 spotkaniach..kończąc pierwszy etap sezonu z cyfrą 3 wygranych.

Dopiero drugi etap rozgrywek i potyczka w wyjazdowym meczu 3 kolejki w Starogardzie Gdańskim dała ponownie smak wygranej graczom ŁKS-u. Wówczas mówiło się też o celowym przegranym spotkaniu przez Kociewskie Diabły i swego rodzaju manifeście w stosunku do trenera i zarządu klubu Polpharmy..(79:73).

Dziś po ponad 5 miesiącach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zawodnicy Piotra Zycha dali fanom w Łodzi powody do ponownej radości ze zwycięstwa na własnym parkiecie. 168 dni czekali miejscowi kibice na drugi tryumf swojej ekipy w rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

Co ciekawe, następny pojedynek z osłabioną, odejściem Piotra Pamuły i Mateusza Ponitki, Politechniką może im dać 6 wygraną i drugą na przestrzeni 4 dni! Byłaby to ich najlepsza seria, dwóch wygranych, w historii występów..

ŁKS Łódź – Kotwica Kołobrzeg 85:74 (22:26, 16:18, 20:10, 27:20)

ŁKS: Michał Michalak 19, Krzysztof Sulima 14, Paweł Malesa 14, Filip Kenig 9, Jarosław Zyskowski 9, Jakub Dłuski 8 (10 zb), Piotr Trepka 7 (10 as), Bartłomiej Szczepaniak 5, Bartłomiej Bartoszewicz 0.

Kotwica: Demetrius Brown 21, Łukasz Wichniarz 20, Oded Brandenwin 12, Darrell Harris 9 (11 zb), Łukasz Diduszko 6, Wojciech Złoty 4, Marko Djuric 2, Szymon Rduch 0, Michał Kwiatkowski 0

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *