Mateusz Ponitka zagra w Asseco

Jak podaje Łukasz Cegliński z Gazety Wybrczej, Mateusz Ponitka przechodzi z AZS Politechniki Warszawskiej do Asseco Prokomu Gdynia.


18-letni Ponitka to jeden z najbardziej utalentowanych polskich koszykarzy. Razem z Przemysławem Karnowskim był podporą reprezentacji U-16, która ponad rok temu zdobyła wicemistrzostwo świata na turnieju w Niemczech. Jeden z najlepszych krajowych strzelców TBL rozpoczął obecny sezon w drużynie AZS Politechniki Warszawskiej, debiutując jednocześnie na parkietach polskiej ekstraklasy.

W dotychczasowych 30 spotkaniach Ponitka gra średnio 25 minut, notując w tym czasie 13.6 punktów (59% za dwa), 4.6 zbiórki i 1.3 asysty. Jego rywalami do miejsca w składzie obecnego mistrza Polski będą Łukasz Seweryn, Przemysław Zamojski i Michael Kuebler. Wydaje się, że szanse na grę młodego zawodnika są dość spore, ponieważ po latach pełnych drogich transferów, w Gdyni nastał czas zaciskania pasa i o grze drużyny prowadzonej przez Andrzeja Adamka poza Jerrelem Blassingame’m i Donatasem Motiejunasem stanowią głównie Polacy.

Wiceprezesem Prokomu jest Walter Jeklin, który przez ostatnie lata odpowiadał w dużej mierze na projekt Polonii 2011 Warszawa, w której grał wcześniej Ponitka. Myślicie, że Ponitka poradzi sobie w drużynie z Trójmiasta?

Ponitka był już wcześniej przymierzany do Asseco, ale także do słoweńskiej Olimpiji Lubljana. Wydawało się jednak, że do ewentualnego transferu dojdzie dopiero latem. Problemy finansowe drużyny ze stolicy przyśpieszyły jednak odejście 18-latka. Podobnie jak Piotra Pamuły, który odejdzie prawdopodobnie do Zastalu Zielona Góra.

Pin It

1 komentarz

  1. Jak długo ludzie w Polsce będą się nabierać na takich oszustów jak Jeklin?
    To co zrobił w Polonii 2011 i Politechnice woła o pomstę – skończyły się pieniądze to zostawił wszystkich a przede wszystkim zostawił zawodników, którzy mu ufali. A teraz kolejny klub będzie naciągał na kasę. Asecco niby takie cwaniaki a dali się omotać tej kanali!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *