Z Zastalem o finał Pucharu Polski.

Autor: Quentin

Rajković kontra Uvalin drugie starcie.

W sobotę o 19:00 w ramach półfinału Intermarche Basket Cup Śląsk Wrocław zmierzy się z ekipą z Zielonej Góry. Stawką będzie awans do wielkiego finału i zdobycie Pucharu Polski. Dodatkowych emocji przed meczem dostarcza fakt, że to ekipa z winnego grodu zajęła piąte miejsce po pierwszym etapie TBL, o które walczył Śląsk Wrocław i dzięki temu to oni będą grać w drugim etapie z czołową piątką ligi.

Śląskowi natomiast przypadła grupa z drużynami z miejsc 7-14. Sobotni mecz będzie więc okazją bezpośredniego rewanżu na podopiecznych trenera Uvalin’a za rundę zasadniczą sezonu 2011/2012.

Nie rozpatruje tego spotkania w kategoriach zemsty, czy rewanżu, to jest kolejny mecz do którego podejdziemy w pełni skoncentrowani i będziemy walczyć o wygraną. Udało się już pokonać Zastal na ich terenie. Obecnie tą ekipę prowadzi Mihailo Uvalin, którego szanuje jako trenera i widzę, że drużyna po zmianie dowodzącego zaczęła inaczej grać – na co uczulam moich podopiecznych – mówi Miodrag Rajkovic.

W sobotę dojdzie do pojedynku między dwoma najlepiej asystującymi zawodnikami tego sezonu, Robertem Skibniewskim (śr. Asyst 6.9) i Walterem Hodgem (śr. a. 6.3). Pod tablicami walczyć będą natomiast Kirk Archibeque z Aleksandarem Mladenovicem. Obydwie rywalizacje zapowiadają się niezwykle interesująco i można mniemać, że kto wyjdzie z nich obronną ręką zapewni sobie zwycięstwo w tym meczu. Nie należy również zapominać o asie z rękawa jakim dysponuje Śląsk – Adamie Wójciku. W ostatnich meczach rzuca średnio ponad 10 punktów, w dodatku w kluczowych momentach, jak w ostatnim pojedynku z Anwilem, kiedy to po jego trójce w ostatniej minucie koszykarze WKS-u doprowadzili do remisu. Licznik „Oławy” na ten weekend stanie jednak w miejscu, do obecnego dorobku 9.970 punktów doliczane są jedynie punkty zdobyte w trakcie regularnych rozgrywek PLK, bez meczów pucharowych.

Początek spotkania o godzinie 19:00. Transmisja na stronie plk.pl

W drugim półfinałowym spotkaniu zmierzą się ze sobą PGE Turów Zgorzelec oraz Trefl Sopot.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *