Kolejna tragedia polskiego sportowca i jego bliskich.

Autor: Karol Sadowski

Śmierć spotka każdego z nas, bez wątpienia. Jednak chyba każdy, gdy słyszy o śmierci młodego, dopiero wkraczającego w prawdziwe życie człowieka, jest tym faktem niezwykle poruszony. A gdy w grę wchodzi samobójstwo, tym bardziej nie potrafimy zrozumieć „Dlaczego”? A w tym przypadku nic nie wskazywało na tragedię…

Michał Kaczmarek, wychowanek Stali Ostrów Wielkopolski, a także między innymi były gracz MOSIR-u Krosno, miał 21 lat. Miał, bowiem wczoraj postanowił targnąć się na swoje życie. Skutecznie. Młody, niezwykle utalentowany zawodnik z rocznika 1990, wyskoczył z wieżowca. Jeszcze nie wiadomo, co było przyczyną tak drastycznego kroku koszykarza. I mimo że do wczoraj mało kto o nim słyszał, to jednak dziś większość z nas jest wstrząśnięta wiadomością o śmierci dobrze zapowiadającego się zawodnika.

Niestety, ale statystki są nieubłagane. Samobójstw z udziałem sportowców w naszym kraju było dotąd bardzo wiele. O jednych mówiło się więcej, o drugich mniej. Co jednak jest ich przyczyną, czym kierują się ludzie, którzy decydują się na taki akt desperacji?

Robert Dados – żużlowiec

W chwili popełnienia samobójstwa miał 27 lat. Dados wcześniej dwukrotnie próbował sobie odebrać życie. Raz uratował go mechanik, drugim razem żona. Trzecim, nie uratował go już nikt. Powodem samobójstwa żużlowca miała być ciężka depresja, spowodowana wypadkiem z przeszłości.

Rafał Kurmański – żużlowiec

Znany i znakomicie zapowiadający się żużlowiec z Zielonej Góry. Kurmański to między innymi były Mistrz Polski juniorów oraz wicemistrz Europy. Samobójstwo popełnił w wieku zaledwie 22 lat. Do dziś nikt nie zna jego przyczyny. Wiadomo tylko tyle, że dzień przed tragedią sportowcowi zostało odebrane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Sławomir Rutka – piłkarz

Były piłkarz między innymi Legii Warszawa samobójstwo popełni w wieku 34 lat. I w tym przypadku także, do dziś nie wiadomo, co skłoniło gracza do tak drastycznego kroku. Spekulowało się, iż duży wpływ na to mogła mieć depresja, na jaką Rutka miał zapaść po tym, jak na jaw wyszły jego przestępstwa korupcyjne. Piłkarz przyznał się do winy i na początku 2009 roku został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz grzywnę. Kilkadziesiąt dni później postanowił odebrać sobie życie.

Adam Ledwoń – piłkarz

Były reprezentant Polski, który posiadał także obywatelstwo Niemiec. Ledwoń to także między innymi zdobywca Pucharu Polski oraz dwukrotny Wicemistrz Polski. Sportowiec w swojej piłkarskiej karierze grał między innymi dla Bayernu Leverkusen czy Austrii Wiedeń. W reprezentacji Polski rozegrał w sumie 18 meczów, strzelając jedną bramkę. Samobójstwo popełnił we własnym domu, mając 34 lata. Początkowo myślano, że mógł zostać zamordowany, jednak przeprowadzone śledztwo wykluczyło udział osób trzecich. Przyczyną odebrania sobie życia przez Ledwonia miały być problemy rodzinne piłkarza.

Mirosław Staniek – piłkarz

Wieloletni gracz polskiej ekstraklasy na swoje życie skutecznie targnął się w wieku 41 lat. Nie wiadomo, dlaczego sportowiec postanowił popełnić samobójstwo.

Jarosław Kundzik – rugbysta

Znany polski rugbysta samobójstwo popełnił w wieku zaledwie 24 lat, podobnie jak w przypadku Kaczmarka, skacząc z wieżowca. Co ciekawe, Kundzik odebrał sobie życie zaraz po meczu z Ogniwem Sopot, po którym jego drużyna spadła z ekstraklasy. Rodzina jednak nie wierzy, że to właśnie degradacja do niższej ligi mogła być przyczyną tak drastycznego kroku. Tym bardziej, że rugbysta z Warszawy to Mistrz Polski seniorów.

Więcej w tym temacie i na temat zagranicznych sportowców przeczytacie na blogu Karola Sadowskiego.

Pin It

3 komentarze/y

  1. Jestem z Ostrowa, skoczył z wieżowca w którym mieszka mój kumpel oraz moja obecna współlokatorka. Najtragiczniejsze w tym jest to że o 12 napisał na facebooku jakiemuś koledze „Stówa :D” a o 15 już nie żył. Współlokatorka mówi że podobno nie dostał propozycji przedłużenia kontraktu i dlatego skoczył. Grał chyba w III lidze więc wątpie czy to byłaby możliwa przyczyna. Wiem że nie powinno się źle mówić o zmarłych ale wydaje mi się, że kręcił się ze złym towarzystwem. Słyszałem że lubił sobie zajarać. Ja nic nie sugeruje ale jakiś powód jego decyzji musiał być.
    Niech spoczywa w pokoju.

  2. Bzdura totalna zz tym przedluzeniem kontraktu. Po pierwsze do konca ubieglego sezonu gral w Krosnie, a w tym NIE GRAL NIGDZIE. I tymczasem w ostatniej chwili udalo sie zalatwic, aby zagral w Kaliszu (fakt, ze III liga, ale sie cieszyl jak diabli). Tego dnia mial odbyc pierwszy trening. Geographic jak masz pisac takie pierdoly to lepiej siedz cicho. A tak poza tym zmien sobie wspollokatorke, bo taka ona wiarygodna jak ty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *