Asseco znów z porażką

Drużyna Mistrza Polski, Asseco Prokom Gdynia poniosła szóstą porażkę w tym sezonie w rozgrywkach Zjednoczonej Ligi VTB.

Tym razem dla naszych Mistrzów za wysoko poprzeczkę zawiesili gracze Lokomotivu Kuban, a konkretnie Amerykanie reprezentujący ten zespół.

Jeremiah Massey i Roderick Blakney byli tymi, na których podopieczni Pacesasa mieli zwrócić szczególną uwagę. Niestety plan zawiódł, a obaj zdobyli połowę punktów uzyskanych przez gości.

Kluczem do zwycięstwa ekipy z Krasnodaru była postawa w ostatniej kwarcie, pewnie wygranej 28:17, kiedy to udało im się uzyskać run 13:1.

Asseco po tej porażce mocno skompilkowało sobie sprawę awansu do kolejnej rundy Ligi VTB.

Asseco Prokom Gdynia – Lokomotiv-Kuban Krasnodar 72:81 (22:21, 16:18, 17:14, 17:28)

Asseco: Blassingame 17, Motiejunas 14, Łapeta 9, Frasunkiewicz 8, Lafayette 7, Kuebler 5, Hrycaniuk 4, Seweryn 4, Zamojski 3, Szczotka 1, Dmitriev 0, Sikora.
Lokomotiv: Massey 23, Blakney 17, Bykov 10, Traore 9, Rivers 8, Brezec 5, Sheleketo 5, Chalmers 2, Grigoryiev 2, Shukhovtsov 0, Padius, Shabalkin.