David Weaver nie zagra w Meczu Gwiazd.

Podkoszowy Energi Czarnych Słupsk – David Weaver – najprawdopodobniej nie wystąpi w sobotnim Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi. Środkowy czołowego zespołu naszej ligi  jest kontuzjowany i trener Dainius Adomaitis z myślą o play offs nie chce narażać swojego zawodnika na pogłębienie się kontuzji.

Na jednym z treningów, Weaver nabawił się kontuzji pięty, przed ligową potyczką z Kotwicą Kołobrzeg. Nawet jeśli do soboty zaleczyłby uraz, to nie otrzymałby on zgody od władz klubu na udział w tym prestiżowym widowisku. Miał on też brać udział w konkursie wsadów.

David od dłuższego czasu nie trenował z drużyną. Nie ma mowy, aby zagrał w sobotnim Meczu Gwiazd. Tym bardziej, iż pod znakiem zapytania stoi jego występ w naszym najbliższym spotkaniu w Poznaniu – powiedział Dainius Adomaitis, szkoleniowiec Energi Czarnych.

Dla Weavera ten sezon w Polsce jest drugim w Europie – po grze w lidze litewskiej – notuje on średnie 10pkt i 4.5zb będac cennym zmiennikiem dla pary Paweł Leończyk – Scott Morrison . Nie wiadomo jeszcze kogo dokoptują sternicy ligi w miejsce kontuzjowanego środkowego Czarnych Panter.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *