Polacy zdominowali głosowanie na Mecz Gwiazd TBL.

6. Polaków w pierwszych piątkach Meczu Gwiazd.

Karlis Muznieks, dzięki wygranej największej liczby spotkań oraz zgodnie z głosowaniem i wyborami fanów z całej koszykarskiej Polski poprowadzi zespół Północy, w którym będzie miał dwóch swoich klubowych podopiecznych z Trefla, Łukasza Koszarka (TOP5 asystujących i punktujących) oraz Filipa Dylewicza. Obok nich drużynę z Północy zasilą w wyjściowej piątce Dardan Berisha, Corsley Edwards (obaj Anwil Włocławek, Edwards to pierwsza piątka punktujących i zbierających) oraz Darrel Harris (Kotwica Kołobrzeg; najlepszy zbierający ligi).

Jacek Winnicki z kolei, w drużynie z Południa będzie miał do czynienia ze swoim klubowym podkoszowym z Turowa, Danielem Kickertem. Australijczyka pod koszem wspomoże Przemysław Karnowski (Siarka Tarnobrzeg), a o wsparcie na obwodzie postarają się najlepszy w głosowaniu Mateusz Ponitka (36,7% głosów! gracza AZS Politechniki) oraz Walter Hodge (Zastal Zielona Góra, TOP5 asystujących i punktujących) i Robert Skibniewski (Śląsk Wrocław, najlepszy podający ligi).

Pozostałych zawodników, na imprezę odbywającą się 14. stycznia w katowickim Spodku, dobrali sternicy ligi. Oto składy rezerwowych:

Północ:

5 Darnell Hinson, Energa Czarni Słupsk
45 Paweł Leończyk, Energa Czarni Słupsk
9 George Reese, AZS Koszalin
7 Krzysztof Szubarga, Anwil Włocławek
23 David Weaver, Energa Czarni Słupsk
21 Tony Weeden, Polpharma Starogard
12 Łukasz Wiśniewski, Trefl Sopot

Południe:

41 Kirk Archibeque, Zastal Zielona Góra
2 Qa’rraan Calhoun, Śląsk Wrocław
13 Kamil Chanas, Zastal Zielona Góra
7 Damian Kulig, PBG Basket Poznań
4 Josh Miller, Siarka Jezioro Tarnobrzeg
8 Piotr Pamuła, AZS Politechnika Warszawska
10 Konrad Wysocki, PGE Turów Zgorzelec

W konkursie rzutów za trzy punkty udział wezmą – obrońca tytułu Darnell Hinson oraz  Łukasz Wiśniewski (Trefl Sopot, trzeci w skuteczności rzutów za trzy), Tony Weeden (Polpharma Starogard Gdański – pierwszy pod względem trafionych trójek na mecz) oraz Qa’rraan Calhoun (drugie miejsce w liczbie trafionych rzutów z dystansu na mecz).

Do konkursu wsadów, po wzięciu pod uwagę sugestii kibiców w głosowaniu, zaproszeni zostali: Mateusz Ponitka, David Weaver (Energa Czarni Słupsk), Walter Hodge i Qa’rraan Calhoun (Śląsk Wrocław).

Kogoś Wam brakuje?

p.s. mnie samemu: Johna Turka (zdecydowanie zbyt wielu jest graczy na niskich pozycjach na Północy). Ponadto w miejsce nierówno grającego Krzysztofa Szubargi, widziałbym lidera Kotwicy Jessiego Sappa. Na Południu lepsze wrażenie od Kamila Chanasa w tym sezonie robi człowiek-orkiestra PBG Basketu – Djordje Micić. Wydaje się też, że od Piotra Pamuły bardziej na swój udział w Meczu Gwiazd zapracował ‚wielki nieobecny’ LaMarshall Corbett z Siarki.

W konkursie trójek ujrzałbym Piotra Pamułę i w/w Corbetta.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *