PBG zwolniło swojego kapitana

Jak poinformowała oficjalna strona PBG Poznań, dotychczasowy kapitan zespołu Jacek Sulowski nie jest już zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Miliję Bogicevica.


Sulowski przybył do Poznania przed obecnym sezonem z pierwszoligowego Sportino Inowrocław. W koszulce PBG rozegrał 17 spotkań z czego 10 w pierwszej piątce. W ciągu 25 minut spędzanych średnio na parkiecie, notował 6.6 punktów, 1.6 zbiórki i 1.1 asysty.

Jacek to bardzo doświadczony zawodnik, ale po kontuzji ręki odniesionej w październiku nie mógł wrócić do formy, do której nas przyzwyczaił. Doszliśmy więc wspólnie do wniosku, że lepiej będzie dla niego i dla nas jeżeli poszuka sobie innego klubu. Był dobrym kapitanem zespołu i dziękuję mu za wywiązywanie się z tej roli. Jestem przekonany, że w nowym klubie szybko się zaaklimatyzuje – powiedział prezes zarządu poznańskiego klubu, Adam Bekier.

32-letni zawodnik w PLK spędził już osiem sezonów, a najlepiej szło mu grając w barwach Unii Tarnów i Polonii Warszawa. W sumie rozegrał 187 spotkań w ekstraklasie, w których notował 6.2 punktów przy skuteczności rzutów z gry na poziomie 34%.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *