Były trener Polpaku Świecie poprowadzi Zastal Zielona Góra.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, doszło do zmiany szkoleniowca w zespole Zastalu Zielona Góra. Dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec Tomasz Jankowski zostanie w klubie jako asystent nowego trenera. Tą nową miotłą będzie Serb, doskonale znany kibicom PLK z prowadzenia Polpaku Świecie, Mihailo Uvalin.

40-letni Uvalin pracował przez ostatnie 3 lata w lidze serbskiej, prowadząc bez większych sukcesów zespół  Mega Hypo Leasing. W sezonie 2007-08 pracował w lidze polskiej jako opiekun Polpaku Świecie a wraz z polskim klubem dotarł do meczu o trzecie miejsce, niestety przegranego z wrocławskim Śląskiem.

Największym sukcesem nowego szkoleniowca Zastalu jest mistrzostwo Belgii w 2006 roku z drużyną Telindus Ostenda. Głównymi zadaniami Serba jest poprawa morale zespołu z Winnego Grodu, który przegrał ostatnimi czasy 4 z 5 spotkań, awans w ligowej tabeli z niskiego 9. miejsca w górę jej oraz potencjalna przebudowa zespołu (spekuluje się ,że do Zielonej Góry może trafić co najmniej dwóch nowych graczy a niewykluczone, iż dojdzie do zwolnień). Debiut już jutro przed własną publicznością o godz. 19.00 z AZS-em Koszalin.

W swojej poprzedniej przygodzie z PLK Uvalin sprowadził ciekawych graczy do Świecia w osobach Bobby’ego Dixona, Ericka Hicksa oraz dał szansę na dłuższą grę i rozwój Pawłowi Kikowskiemu. Zobaczymy jak ułoży zespół z Winnego Grodu?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wygrana zespołu Szewczyka

Umana Venezia pokonała przed własną publicznością Vanoli Cremonę 83:70 w 12 kolejce włoskiej Legabasket. W drużynie gospodarzy nieźle zaprezentował się...

Zamknij