Kolejne zmiany w Polpharmie?

Polpharma Starogard Gdański ciągle nie może wejść na właściwe tory, a po wysokiej porażce z AZS Politechniką Warszawską zapowiadają się kolejne zmiany.


Niedzielna porażką 72-92 z warszawskim zespołem była prawdopodobnie ostatnim meczem Patricka Okafora w barwach Polpharmy. Potężny center starogardzian nie potrafił sobie poradzić z podkoszowymi ze stolicy wśród, których nie ma ani jednego prawdziwego środkowego. W sumie w ciągu 15 minut nie zdobył ani jednego punktu (0-4 FG) i zebrał 4 piłki.

Na pomeczowej konferencji prasowej, trener Polpharmy Wojciech Kamiński powiedział, że musi poważnie porozmawiać z prezesem i ustalić pewne sprawy. Przyznał, że jeśli władze klubu uznają, że słabe wyniki zespołu to wina trenera, poda się do dymisji. Dodał również, że jeśli zostanie w Starogardzie, nie obędzie się bez zmian kadrowych w Polpharmie.

Obecnie, niemal pewnym jest już, że trener Kamiński pozostanie w klubie, a opuści go Okafor, który w 6 meczach obecnego sezonu notował średnio: 7.3 pkt i 3.3 zb. Nie potrafił jednak nawiązać do swoich najlepszych lat z polskiej ligi, kiedy grał w także w barwach starogardzkiego klubu (17.3 pkt, 7.2 zb. w sezonie 2006/2007).

Spekuluje się także, że na wylocie znajduje się Michael Hicks. Rzucający obrońca Polphy zdobywa 10.7 punktów, ale trafia tylko 42% rzutów za dwa i 35% za trzy. Jacy zawodnicy mogą ewentualnie zastąpić wyżej wymienionych graczy? Zapewne za kilka dni dowiemy się więcej.

Obecnie Polpharma zajmuje 11. miejsce w tabeli TBL, mając na koncie 4 wygrane i aż 11 porażek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *