Strickland poza AZS-em

Klub AZS Koszalin S.A. poinformował na oficjalnej stronie o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z Marshallem Stricklandem. Amerykanin reprezentował barwy Akademików od początku bieżącego sezonu i występując w siedmiu spotkaniach zdobył łącznie 24 punkty, 7 asyst oraz 3 przechwyty grając przeciętnie ponad 16 minut.

Skrzydłowy został ściągnięty do Koszalina przez poprzedniego trenera Tomasza Herkta. Jednak w spotkaniach ligowych nie spisywał się tak dobrze jak zakładał szkoleniowiec a jak to miało miejsce podczas meczów przedsezonowych.

Za kadencji trenera Herkta Strickland zagrał w pięciu spotkaniach sezonu, a w nich średnio zdobywał 2.3 punktu. Następnie ze względu na słabszą dyspozycję Amerykanin został odsunięty od składu meczowego.
Szansę na pokazanie swoich umiejętności dał mu nowo przybyły trener Urlep.  Dwa spotkania na łącznym poziomie 11 punktów nie przekonały jednak Słoweńca do jego osoby i przygoda Stricklanda z AZS-em dobiegła końca.

Jak na razie nie wiadomo czy klub zatrudni kolejnego gracza na obwód. Dla przypomnienia, wczoraj AZS ograł w Poznaniu PBG Basket Poznań (80:69). Była to 3. z rzędu wygrana trenera Urlepa i jego graczy a dzięki niej zespół awansował w ligowej tabeli na pozycję numer 5.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *