W 11. kolejce byliśmy świadkami emocjonującego pojedynku, w którym Marko Team, grał z drużyną KFC. Kto okazał się lepszy w tym spotkaniu?

SuperWRONBA

TST Kogeneracja SA – R. Eldo & Rado 66:57 (29:31)

TST Kogeneracja SA: Kasiński 14(1), Widawski Piotr 13, Staniucha 12(1), Gołąb 10, Remian 9, Chałupa 8, Widawski Paweł 0, Biernatowski 0, Cześniszewski 0
R. Eldo & Rado: Kolisko 15(1), Kinal 11(1), Otręba 11, Bartkowiak 10, Białorucki 8(2), Rogoziński 2

W SuperWRONBA mistrzowie TST Kogeneracja SA, grali z doświadczoną drużyną R. Eldo & Rado. Po pięciu spotkaniach, oba zespoły zgromadziły po osiem punktów.  Od samego początku mecz był niezwykle wyrównany. W pierwszej kwarcie nieznacznie lepsi byli aktualni mistrzowie, którzy wygrali 13:11. Bardzo dobrze spisywał się powracający do wysokiej dyspozycji Adam Gołąb, który nękał przeciwników rzutami z półdystansu. Koszykarze R. Eldo & Rado przebudzili się w drugiej odsłonie, którą dzięki dobrej grze w obronie, wygrali 20:16. Po zmianie stron kilka punktów z rzędu zdobyli gracze R. Eldo & Rado, którzy zwiększali przewagę nad mistrzami. Punktem zwrotnym był faul techniczny Jarosława Bartkowiaka, który pozwolił podopiecznym Pawła Widawskiego wrócić do gry. W czwartej kwarcie kropkę nad i postawili gracze Kogeneracji, którzy dzięki obronie strefowej, zdobywali kosz za koszem. Po łatwych punktach Mateusza Kasińskiego oraz Tomasza Staniuchy, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 66:57. Dzięki tej wygranej koszykarze Kogeneracji przewrali passę dwóch porażek z rzędu. Święta Bożego Narodzenia spędzą w jeszcze lepszych nastrojach.

1.liga

Brothers Team – 7126Pomagam 81:43 (40:19)

Brothers Team: Czekaj 33(3), Nowakowski 17, Miara 11, Wycech 9(1), Rząśnicki 7(1), Pakuła 3(1), Ćwójda 1
7126Pomagam: Iłowski 12, Kmiecik 9(1), Reszel 9(1), Augustynowicz 7, Szprynger 6, Szyszka 0, Jeliński 0

Ekopolin – PB Budotex 59:45 (29:22)

Ekopolin: Jakóbczyk 14(2), Barancewicz 12, Czernek 10, Siworski 7, Rzeźnicki 5(1), Wabnik 5, Sławacki 4, Trojanowski 2
PB Budotex: Malinowski 11(1), Wilas 11, Sasin 10(1), Mikita 8, Jacaszek 3(1), Błauciak 2

W 1.lidze zajmujący szóste miejsce w tabeli koszykarze Brothers Team, grali z outsiderem 7126Pomagam. Spotkanie od samego początku przebiegało po myśli zawodników Brothers Team, którzy opanowali sytuację na boisku. Spokojna gra w ataku oraz dobrze funkcjonująca obrona, pozwoliły im wygrać pierwszą kwartę 25:12. W dalszej części meczu obraz gry przypominał to, co widzieliśmy w pierwszej odsłonie. Rozpędzeni gracze Brothers Team, z minuty na minutę, powiększali przewagę nad rywalem. Bardzo dobre spisywał się Mateusz Czekaj, który spotkanie zakończył z dorobkiem 33 punktów i 2 asyst. Podopieczni Grzegorza Szyszki mieli problemy z grą na tablicach, co przełożyło się na zebranie tylko 16 piłek. Wysoko wygrane dwie ostatnie kwarty, ustaliły wynik spotkania na 81:43. Szósta porażka z rzędu jest podsumowaniem fatalnej postawy w 34.sezonie graczy 7126Pomagam.Czy uda im się przełamać w nadchodzącym sezonie?

2.liga

Golden Play Club – The Krizar’s BSK 51:36 (20:26)

Golden Play Club: Chudzyński 17(3), Zachorski 16, Kozikowski 8(2), Sawicki 6, Karczewski 2, Mróz 2, Kas 0, Jakubiak 0
The Krizar’s BSK: Okraszewski 16, Kogut 11(2), Smyk 5, Tomczyk 2, Osadca 2, Gworys 0, Dumin 0, Sierakowski 0, Kubacki 0

LZS W.Quandt Żmigród – zebrano.com.pl 49:38 (22:22)

LZS W.Quandt Żmigród: Boczanowski 12(1), Wroński 12(2), Radziszewski 11(3), Rozlazły 6, Adamowicz 6, Krupa 2, Pabich 0
zebrano.com.pl: Liana 12, Bąk 10, Paździor 6, Deleżyński 6, Dzundza 4, Haniecki 0, Nawrocki 0

Mudżahedini – Wrobis S.A. 63:47 (30:24)

Mudżahedini: Groń 22, Lipczyński 14(2), Ferenc 12(1), Cycak 7(1), Kwolek 6(1), Leśniewski 2, Dorada 0
Wrobis S.A.: Stefańczyk Łukasz 15, Murdzia 12, Tuła 6(2), Stefańczyk Tomasz 5, Kraszewski 5(1), Stich 2, Wronka 2, Nikiel 0

Powerman Sport – Cosmodisc 59:38 (30:18)

Powerman Sport: Mroczkowski 11, Ekiert 10(2), Jahn 8(2), Dobies 8(2), Wątroba 7, Milejski 6(1), Szmelter 4, Janusik 3(1), Staniów 2
Cosmodisc: Omański 17(1), Preisner 6, Struzik 6, Danecki 3(1), Pułaczewski 2, Zychla 2, Dąbrowski 2, Wilkosz 0, Domagała 0

Centrum-Naczep.com – Szwedzkie Pompy 80:26 (41:10)

Centrum-Naczep.com: Gruszka 21(3), Bobko 21, Hasik 13(1), Fedeczko 11(1), Żak 6, Głogowski 4, Malinowski 4, Grzelka 0, Szmigiel 0
Szwedzkie Pompy: Sułek 7(1), Bielawski 6, Kowalski 5, Bielawski 4, Bartosiak 2, Siedlecki 2

Rogalik Środa Śl. – Kantor Plex 47:46 (25:24)

Rogalik Środa Śl.: Marczak 15, Juzyk 13(1), Kuras 11(1), Ciszewski 6, Dutko 2, Misiuna 0
Kantor Plex: Dorobisz 24(3), Roś 9(1), Przewoźniczek 6, Zieliński 2, Kaszewski 2, Krajewski 2, Galewski 1, Krajewski 0, Legięć 0, Paukszt 0

W 2.lidze w grupie D, wicelider tabeli Mudżahedini, grał z mistrzami 3.ligi Wrobis S.A, którzy po pięciu spotkaniach mieli na swoim koncie osiem punktów. Mecz już od samego początku był niezwykle wyrównany. W pierwszej kwarcie drużyny grały punkt za punkt. Dopiero w drugiej odsłonie, nieznaczną przewagę wypracowali sobie zawodnicy Mudżahedinów, którzy wygrali tę część 14:9. Po zmianie stron, do odrabiania strat zabrali się gracze Wrobis S.A, którzy dzięki zagraniom Łukasza Stefańczyka, zdobyli kilka punktów z rzędu. W samej końcówce kwarty przebudzili się Mudżahedini, dla których rzucał niezawodny Mateusz Groń. To głównie dzięki jego niesamowitej postawie, w czwartej kwarcie na boisku panowała tylko jedna drużyna. Bardzo dobra gra w obronie oraz szybkie kontrataki, pozwoliły Mudżahedinom rozstrzynąć wynik tego spotkania na swoją korzyść. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 63:47. Tą wygraną Mudżahedini praktycznie zapewnili sobie awans do fazy playoff. Koszykarze Wrobis S.A, tą porażką skomplikowali sobie sytację w grupie. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich kolejkach.

W  innym spotkaniu lider grupy C Golden Play Club, grał z trzecimi w tabeli The Krizar’s BSK. Początek spotkania należał do koszykarzy The Krizar’s BSK, którzy szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Wygrana pierwsza kwarta 16:7, zapowiadała pierwszą przegraną akutalnych liderów. Sytacja na boisku zmieniła się już w drugiej kwarcie, którą podopieczni Tomasza Kasa, wygrali 13:10. Po zmianie stron grą dyrygowali już tylko koszykarze Golden Play Club, którzy całkowicie zdominowali sytację na boisku. Zawdzięczają to dobrej grze dwójki – Chudzyński, Zachorski, która razem zdobyła 33 punkty. Obrona The Krizar’s BKS, nie mogła znaleźć skutecznego sposobu na rozpędzonych rywali, w wyniku czego w ostatnich dwóch kwartach, pozwolili rzucić sobie aż 31 punktów. Mecz zakończył się zwycięstwem Golden Play Club 51:36. Ta wygrana przypieczętowała świetną postawę zespołu Tomasza Kasa, który w 34.sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki. Dla The Krizar’s BSK jest to już druga porażka z rzędu. Czyżby spadek formy nie przyszedł zbyt wcześnie?

3.liga

Anderskajs – Wings Media 57:44 (23:21)

Anderskajs: Jurkiewicz 24(5), Fast Michał 16, Fast Grzegorz 10, Jania 5, Klekociński 2, Furman 0
Wings Media: Jarmakowicz 12(1), Józefowicz 9, Mazur 8, Kociałkowski 7(1), Szymański 6(2), Skrzydelski 2

Malbud Basket – Szerszenie 103:27 (34:6)

Malbud Basket: Mach 45(2), Lewiński 14(2), Drop 11, Radwański 11, Mirski 10, Pokrywka 10, Suchiński 2, Obuchowicz 0
Szerszenie: Sum 10, Kobecki 10, Szymerowski 6, Dworakowski 1, Wciórka 0

Młode Wilki – KFV Galaxy 49:31 (16:16)

Młode Wilki: Gawroniak 11, Kaszubski 10(2), Pieńkowski 9, Juszczyk 9(1), Boba 4, Lubszczyk 4, Kucharski 2
KFV Galaxy: Fajfer 7(1), Kaczmarek 7, Mendroń 6, Gromek 5, Jekiełek 4, Stasik 2, Prałat 0, Składnik 0, Szatkowski 0

Napalm – 4Fun 69:30 (29:17)

Napalm: Mozoła 14(1), Grabowiecki 14, Świstowski Mateusz 13(1), Stankiewicz 12, Kaczmarczyk 8, Świstowski Dominik 2, Góralski 2, Mazur 2, Pismaris 2
4Fun: Bazylak 12, Pastuszek 8(1), Januszkiewicz 4, Litwiński 4, Jasek 2, Dąbrowski 0

Szynszyl Squad – Basket Team 51:50 (22:25)

Szynszyl Squad: Ruchel 18, Gdowski 12(1), Urbaniak 11, Bójko 5, Karolczak 4, Ciurej 1, Nowaczyk 0, Graczyk 0
Basket Team: Jaśko 27(4), Heng 12, Grabowski 6, Chromicz 4, Świrski 1, Zdeb 0

Eylert Legnica – Łosie 78:42 (44:20)

Eylert Legnica: Wanot 16, Nadybski 15, Długołęcki Marcin 15, Długołęcki Grzegorz 12(2), Marcoń 5(1), Muraszko 5(1), Rusek 4, Rudkowski 4, Terlecki 2
Łosie: Rożek 11, Szpiczakowski 10, Piejko 9(1), Rakowski 6, Ladra 5, Lesik 1, Ladra 0, Bożeńko 0

Łobuzersi – Poracha 50:42 (21:16)

Łobuzersi: Kelm 15(2), Rusek Maciej 8, Maścianica 7, Korpanty 6, Wiercioch 4, Stelmasiewicz 4, Rusek Michał 3, Nowak 3
Poracha: Węgier 12, Wiśniowski 11, Paszko 8, Kondracki 5, Jeżewski 2, Prokopowicz 2, Pilszak 2

Błąd Kroków Oława – STB Stars 48:43 (28:24)

Błąd Kroków Oława: Kawalec 20, Parys 14(1), Kalinowski 6, Marmulewicz 5(1), Lech 3
STB Stars: Galaś 13(1), Nowak 10, Serafinowicz 6, Zimoch 5, Bączek 5, Dobner 4

Kleten Clan – NG Engineering 43:33 (20:17)

Kleten Clan: Chudy 11, Majta 11(1), Gurdziel 10, Adamcewicz 9, Bujnicki 2
NG Engineering: Rojek 10, Haftaniuk 10, Hamerski 4, Komorek 4, Rojek 3, Janik 2, Cygański 0, Sobieszek 0

Lombardi.pl – Max Gyros 51:25 (23:12)

Lombardi.pl: Mikołajczak 16, Wojciechowski 11, Posioł 9, Jaworowski 7, Pawlak 3, Szczerek 3, Misiński 2, Furman 0, Woch 0
Max Gyros: Maruda 10, Nawrocki 4, Uchański 3, Budzyński 3, Grzyś Wojciech 3(1), Boczkowski 2, Grzyś Przemysław 0

Nietota – Główki od Szpilek 61:43 (33:15)

Nietota: Tabinowski 13(3), Pepliński 10, Nowak 9, Wiśniewski 8, Stanek 6, Nowacki 5(1), Bodak 3(1), Klimaszewski 3(1), Kotarski 2, Popiel 2, Lesicki 0
Główki od Szpilek: Grześkowiak 17(2), Gembarzewski 13, Żurawski 7, Żuk 6, Bartocha 0

WuTeam – KursyBHP Asekor 63:28 (36:13)

WuTeam: Markowicz 15(1), Dworas 15, Brygider 9(1), Tabiś 6, Szkoła 6, Krawiec 6(1), Pietraho 4, Prymas 2
KursyBHP Asekor: Wiercik 6, Heider 6, Katyński 6, Potocki 5(1), Tabiś 4, Odyas 1, Maciejewski 0

KFC – Marko Team 51:45 (32:20)

KFC: Jędrychowski 20, Kukuła 14, Lewandowski 6, Strumiński 6, Aftowicz 3, Kowalczyk 2, Lewacki 0
Marko Team: Nawrocki 21, Mazur 7(1), Głos 6, Gołębiewski 4, Lis 3, Tęcza 2, Golus 2

Vistalex S.A. – The Hoop’s 49:42 (26:17)

Vistalex S.A.: Adamowicz 13(2), Tur 11(1), Mierzwa 10, Reizer 7, Bąkowski 6, Arthur Alexander 2
The Hoop’s: Halusiak 12, Słaby 11(1), Bujak 10, Małek 5, Ejsmund 4

W 3.lidze w grupie F, zajmujący trzecie miejsce w tabeli gracze Malbud Basket, podejmowali debiutujących w lidze WRONBA Szerszeni. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo jednostronne. Świetna gra w obronie koszykarzy Malbud Basketu, przełożyła się na wygranie pierwszej kwarty 20:0. W kolejnej odsłonie sytacja przypominała to, co widzieliśmy w pierwszej kwarcie. Debiutanci nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali. Po zmianie stron wyraźnie rozluźnieni gracze Malbud Basketu, pozwolili swoim przeciwnikom na bardziej swobodną grę w ataku. O wysokiej porażce Szerszeni przesądziła czwarta kwarta, w której stracili aż 40 punktów. Mecz zakończył się zwycięstwem Malbud Basketu 103:27. Na uwagę zasługuje niesamowita dyspozycja Andrzeja Macha, który do 45 punktów dołożył 16 zbiórek.

W grupie I, lider Marko Team, grał z przedostatnimi w tabeli zawodnikami KFC. Drużyna Marko Team do tego spotkania przystępowała bez kontuzjowanego Pawła Czubaszka, który w poniedziałkowym treningu skręcił staw skokowy. Marko Team pozbawiony swojego lidera, od pierwszych minut, nie potrafił stawić czoła dobrze dysponowanym graczom KFC. Pierwsze skrzypce grał  Maciej Jędrychowski, który bez większych problemów zdobywał punkty z półdystansu oraz spod kosza. Do walki Marko Team próbował poderwać kapitan Maciej Nawrocki, który w całym spotkaniu oddał aż 22 rzuty z gry. Niestety tego dnia to nie wystarczyło do pokonania KFC, którzy zakończyli 34.sezon wygraną 51:45.

W tej samej grupie gracze Napalmu, podejmowali zespół 4Fun. Do drużyny prowadzonej przez Dominika Świstowskiego powrócił Paweł Grabowiecki, który przez ostatni miesiąc leczył kontuzję kostki. Początek spotkania to zorganizowana gra w ataku graczy Napalmu, którzy bez większych problemów wyszli na dwunastopunktowe prowadzenie. Po zmianie stron sytuacja przypominała to, co widzieliśmy w pierwszych dwóch kwartach. Dobrze funkcjonująca defensywa Napalmu, przełożyła się na stratę, zaledwie trzynastu punktów w dwóch ostatnich kwartach. 4Fun  do odrabiania strat próbował poderwać Łukasz Bazylak (12 punktów w meczu). Jego dobra dyspozycja nie wystarczyła do pokonania rywala, który wygrał 69:30. Na uwagę zasługuje fakt,że po ciężkim urazie Paweł Grabowiecki zakończył spotkanie z 12 punktami i 4 zbiórkami na koncie.