Podsumowanie XVI kolejki TBL

Za nami trwające od piątku do niedzieli spotkania w ramach 16. kolejki rozgrywek TBL, a w nich byliśmy świadkami dwóch szlagierów oraz nieoczekiwanego powrotu. Zapraszamy na kolejne podsumowanie wydarzeń.

Mecz weekendu: Śląsk Wrocław – Turów Zgorzelec (87:88). Niesamowite emocje we Wrocławiu przy wielkich derbach Dolnego Śląska. Przy okazji wielki powrót do ekstraklasy 41-letniego Adama Wójcika. Przed telewizorami jak i w hali Orbicie miało się wrażenie ,że jesteśmy w play off, a każdy team nie odpuszczał rywalowi nawet na sekundę. Świetna defensywa, nieoczekiwane zwroty wydarzeń (raz Turów prowadził ośmioma, a niedługo później Śląsk sześcioma) i w końcu finałowa dramaturgia. Mecz miał swoich bohaterów w osobach Ronalda Moore’a (19pkt/8zb/7as) oraz Daniela Kickerta (26pkt i 5zb), Aleksandra Mladenovića (20pkt i 5zb), Slavisę Bogavaca (20pkt i 8zb) oraz Roberta Skibniewskiego (13pkt i 6as).

Wydarzenie XVI kolejki: a praktycznie 2 wydarzenia. Pierwsze to powrót do gry w PLK po blisko 2 latach Adama Wójcika (14minut i 6 oczek nowego kapitana Śląska), drugie to trzecia z rzędu wygrana i 100% skuteczność Andreja Urlepa. W następnej kolejce będziemy świadkami boju obu starych znajomych w Koszalinie.

Wpadka kolejki: 6. porażka w 7.spotkaniach Polpharmy Starogard Gdański. Zła passa trwa nadal. Tym razem gracze Wojciecha Kamińskiego przegrali z kretesem w stolicy 72:92 z Polibudą..

MVP 16.dnia: Daniel Kickert (26pkt) – gracz, który czynił wyraźną różnicę w potyczce Turowa ze Śląskiem. Australijczyk złapał właściwy rytm w ataku podczas trzeciej odsłony i nie znalazł godnego dla siebie obrońcy niemal do końca spotkania.

Najwszechstronniejszy w kolejce: Ronald Moore (19pkt,8zb,7as gracza Turowa).

Rezerwowy XVI dnia: Daniel Kickert

Topowa piątka XVI kolejki: Ronald Moore (2x wybrany, Turów) – Jessie Sapp (Kotwica, 4x wybrany, 28pkt/8zb/5as) – Adam Waczyński (19pkt i 6zb dla Trefla) – Piotr Pamuła (21pkt i 5/7 zza łuku gracza Politechniki; 2x wybrany) – Daniel Kickert (Turów, 5x wybrany)

Polska piątka 16.dnia: Robert Skibniewski (Śląsk, 13pkt przy jednym niecelnym rzucie z gry i 6asyst, 7x wybrany) – Łukasz Koszarek (Trefl, 17pkt i 6as, 9x wybrany) – Piotr Pamuła (AZS Politechnika, 3x wybrany) – Adam Waczyński (Trefl, 5x wybrany) – Tomasz Kęsicki (15pkt i 12 oraz 5blk dla Kotwicy, 3x wybrany).

Niewypały kolejki (skuteczność z pola): Bartosz Diduszko (3/12 dla Śląska, wyraźnie zabrakło jego punktów spod kosza, gdyż młody wrocławianin zmarnował, co najmniej 3 okazje na łatwe umieszczenie piłki w koszu). Patrick Okafor (0/4 dla Polpharmy, a Nigeryjczyk po raz pierwszy w tym sezonie został na koncie z zerem..). Dwójka Siarki Jezioro: Wojciech Barycz (1/12!) oraz Josh Miller (1/10). Łukasz Majewski (0/5, kapitan Anwilu bardzo daleki od dobrej dyspozycji w istotnym meczu z Treflem).

Zdjęcie kolejki: Wróciłem i pogram do 10. tys punktów w PLK!

Zespół kolejki: AZS Koszalin z trzecią wygraną pod ręką Andreja Urlepa. Tym razem w Poznaniu z PBG Basketem (80:69)

Następna kolejka (już w czwartek) :

Anwil – Czarni

AZS Koszalin – Śląsk

W piątek:

Turów – Zastal

Siarka – PBG Basket

AZS Politechnika – Kotwica

ŁKS – Polpharma

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *