Zapowiedź 16. kolejki TBL

Zapraszamy na tradycyjną już zapowiedź tego, co wydarzy się w 16. serii gier PLK.


Piątek, 16 grudnia

Śląsk Wrocław – Turów Zgorzelec 18.00 – TVP Sport

Gladysh: (+6 dla Śląska) Derby Dolnego Śląska nie powinny być już tak jednostronne w pierwszej serii gier, kiedy Turów wygrał 77-56. Obecny Śląsk to już zupełnie inna drużyna niż ta sprzed kilku miesięcy. Miodrag Rajkovic bardzo dobrze ustawił swój zespół, który na tę chwilę stanowi bardzo dobrze rozumiejący się kolektyw. Zdecydowanymi liderami są Robert Skibniewski i Aleksandar Mladenovic. Nieźle w PLK poczyna sobie także Akselis Vairogs, a bywają mecze, kiedy eksplodują także umiejętności jednego z Amerykanów. Zgorzelczanie natomiast przegrali 4 z ostatnich 5 meczów i stracili przodownictwo w tabeli. Jeśli Śląsk wygra, znacznie przybliży się do czołówki, co dla wielu może być sporą niespodzianką, kiedy mamy w pamięci cztery porażki wrocławian na początku sezonu. Śląsk wygra i to raczej dość pewnie. Jacek Winnicki nie ma wielu pomysłów jak pomóc drużynie będącej w kryzysie.

Woy: (+10 dla Turowa) bardzo prestiżowe spotkanie dla Jacka Winnickiego, byłego trenera Śląska, który wraca do wrocławskiej Orbity. Jego atutem będzie szersza rotacja w składzie a przede wszystkim przewaga na pozycjach numer 1 i 5. Przede wszystkim Turów musi zatrzymać liderów wrocławian – Roberta Skibniewskiego i Aleksandra Mladenovica. Ronald Moore i Giedris Gustas dostaną pierwsze zadanie, a Dallas Lauderdale i John Edwards dostaną drugie. Ciekawy pojedynek rysuje się również na innych pozycjach; Akselis Vairogs kontra David Jackson i Slavisa Bogavac przeciwko Qu’rramowi Calhounowi. Wygraną weźmie ta drużyna, która zwycięży w walce na tablicach.

Sobota, 17 grudnia

PBG Basket Poznań – AZS Koszalin 17.00

Gladysh: (+3 dla PBG)

Wszyscy zachwycają się grą AZS-u pod wodzą Andreja Urlepa i jego nowego zawodnika, Callistusa Eziukwu. Faktycznie, środkowy „akademików” robi wrażenie na rywalach, a Urlep zdążył wygrać dwa spotkania w tydzień. PBG dokonało ostatnio nie lada wyczynu pokonując Turów. Dlaczego nie miałoby się udać i tym razem?

Woy: (+8 dla AZS-u) Trzeci ligowy mecz Andreja Urlepa i trzecia wygrana? Kluczem do zwycięstwa dla obu klubów będzie zatrzymanie meczowych czwórek tj. Damian Kuliga oraz George’a Reese’a. Trener Urlep musi też uważać i uczulać na grę w obronie przeciwko wszechstronnemu Dorde Miciciowi. Trener Bogicević z kolei musi nastawić swój zespół na seryjnego strzelca jakim jest Stefon Hannah. Mecz na pewno będzie obfitował w walkę, a każda z ekip po udanych występach w poprzednich dwóch kolejkach postara się o następną wygraną.

Kotwica Kołobrzeg – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 18.00

Gladysh: (+5 dla Kotwicy) Zespół, który przegra w tym pojedynku może powoli żegnać się z marzeniami o pierwszej piątce. Obie drużyny mają identyczny bilans 7-7, ale jedna porażka może zmienić bardzo wiele. Grająca otwartą, szybka koszykówkę Siarka straciła swojego lidera, Josha Millera i ostatni, przegrany z Zastalem mecz pokazał jak trudno jest zastąpić filigranowego rozgrywającego. Na obwodzie Kotwicy szaleją Jessie Sapp i Oded Brandwein i przy szybkiej grze, pod nieobecność Millera, to oni zrobią przewagę dla gospodarzy.

Woy: (+5 Siarka) J. Tiller i L. Corbett powinni zrobić różnicę w tym spotkaniu i pokazać ,że wpadka z zaległego, środowego spotkania jest już daleko od ich głów. Atutami gości powinny być osoby Marka Piechowicza , Wojciecha Barycza oraz Przemysława Karnowskiego. Ofensywny styl Siarki powien pokonać defensywę drużyny Tomasza Mrożka.

Trefl Sopot – Anwil Włocławek 18.00 – PLK TV

Gladysh: (+1 dla Trefla) Kiedy na parkiecie spotykają się trzecia i czwarta drużyna ligowej tabeli musi być ciekawie. Jeśli przypomnimy sobie w jaki sposób zakończył się poprzedni mecz to wiemy ,że czeka nas wyborne widowisko i hit kolejki. Gra o wynik będzie się toczyła do ostatniej minuty.

Woy: (+7 dla Trefla) Trefl weźmie wg mnie rewanż za pechowo przegrane pierwsze spotkanie we Włocławku. Większa gama polskich i dobrze dysponowanych graczy jak Wiśniewski, Koszarek i Waczyński powinna dać przewagę miejscowym. Siłą Anwilu – jeśli team Mutapcića marzy o wygranej – muszą z kolei być: Edwards, Szubarga i Berisha a każdy z nich powinien rzucić w granicach 15 pkt by myśleć o końcowym sukcesie. Jak dla mnie większa liczba wartościowych graczy Trefla zdecyduje o końcowym wyniku na ich korzyść.

Niedziela, 18 grudnia

AZS Politechnika Warszawska – Polpharma Starogard Gd. 15.00

Gladysh: (+ 15 dla Polpharmy)

Woy: (+10 dla Polpharmy) Powrót do stolicy Wojciecha Kamińskiego powinien – choć nie musi – dać wygraną nr 5 jego drużyny w obecnym sezonie. Siła fizyczna i podkoszowy wzrost to największe przewagi gości w starciu z młodą Polibudą.  Okafor , Simmons i Metelski jeśli będą często dostawać piłki – a Weeden i Hicks pomyślą o zespole zamiast własnych statystyk – muszą przynieść wygraną kociewiakom.

ŁKS Łódź – Energa Czarni Słupsk 18.00

Gladysh: (+17 dla Energi)

Woy: (+30 Czarni) Ciężko cokolwiek napisać o atutach ŁKS-u skoro z zespołu odszedł ostatni Amerykanin. Zła kondycja finansowa klubu jak na warunki PLK nie pozwala kibicom cieszyć się widowiskiem, które mogłoby być ciekawsze gdybyśmy w Łodzi wciąż mieli Archibeque’a i Malleta. Łatwe zadanie przed goścmi i praktycznie wszystko zależy od nastawienia Czarnych (nie zlekceważyć rywali!).

Dotychczasowe wyniki skuteczności naszych typowań:

Woy9 43/69

Gladysh 42/69

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *