Derby Dolnego Śląska we Wrocławiu

 Już w piątek 16 grudnia Śląsk Wrocław zmierzy się w Derbach Dolnego Śląska z Wicemistrzem Polski zeszłego sezonu  PGE Turowem Zgorzelec.  Pojedynek tych drużyn zapowiada się niezwykle interesująco. Na mecz zaprasza Akselis Vairogs! Śląsk w ostatnich dziewięciu spotkaniach przegrał tylko dwa mecze, obydwa rozegrane na wyjeździe, z Anwilem Włocławek oraz Polpharmą Starogard Gdański.  Wrocławianie ostatni raz gościli w Hali Orbita mierząc się z Czarnymi Słupsk 9 listopada odnosząc zwycięstwo nad obecnym liderem Tauron Basket Ligi. Kibice spragnieni koszykówki szturmują kasy biletowe i system internetowej sprzedaży biletów. Na dzień przed Derbami zostało niecałe 700 wejściówek do kupienia.

„Wszystkich którzy jeszcze nie dokonali zakupu biletów, zapraszamy na naszą stronę sprzedaży biletów oraz do kasy w siedzibie klubu przy Kasprowicza 58-60, od godziny 10:00”. – mówi Rzecznik prasowy Dominik Tomczyk.

Z kolei ekipa ze Zgorzelca nie może ostatnich tygodni zaliczyć do udanych, w lidze przegrała cztery z ostatnich pięciu spotkań, w tym między innymi z Basketem Poznań i Kotwicą Kołobrzeg, tracąc fotel lidera na rzecz Czarnych Słupsk. Nie układa się również Turowowi w rozgrywkach Pucharu EuroCup, przegrywając wczoraj z zespołem z Podguricy – KK Buducnost Voli, definitywnie pożegnali się z tymi rozgrywkami.  Pozostał im tylko do rozegrania ostatni mecz z Dexią Mons Hainaut.

„Ten mecz nie będzie miał jednak większego znaczenia, gdyż sprawa awansu jest już przesądzona. Nasz udział w pucharach zakończy się już za tydzień, więc musimy skupić się na rywalizacji w polskiej lidze. Tam też czeka na nas wiele celów i ważnych zadań do zrealizowania. Podporządkujemy temu cały nasz sezon” – twierdzi Jacek Winnicki, trener PGE Turowa Zgorzelec

Słowa trenera Winnickiego dodają dodatkowego smaczku Derbom. Nie będzie to zwykły pojedynek o punkty w lidze, lecz ostra walka z jednej strony o przełamanie złej passy a z drugiej o jej podtrzymanie. Podobnie jak przed ostatnim meczem z Zastalem trener Rajkovic podkreśla:

„Zespoły po serii porażek przystępują do kolejnych spotkań ze zdwojoną siła i motywacją. Znam to z własnego doświadczenia z początku sezonu, kiedy po pierwszych czterech meczach mieliśmy bilans 0:4”Będzie to kolejne ważne spotkanie dla Śląska, po przegraniu pierwszego meczu w Zgorzelcu zawodnicy chcą wziąć rewanż na sąsiadach z regionu.„Chcemy podtrzymać passę zwycięstw. Wiemy, że Turów podchodzi bardzo poważnie do piątkowego meczu, stawiając się już jutro we Wrocławiu. 

Mam nadzieję, że na Orbicie będzie komplet publiczności, który zagrzeje nas do boju i razem będziemy cieszyć się ze zwycięstwa”. mówi rozgrywający Śląska – Robert Skibniewski

Na Derby Dolnego Śląska w materiale video zaprasza Akselis Vairogs.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *