Gani Lawal na obozie Spurs

Zwolniony kilka dni temu przez Phoenix Suns Gani Lawal, postanowił jeszcze raz powalczyć o miejsce w składzie, któregoś z zespołów NBA. Tym razem są to trzykrotni mistrzowie San Antonio Spurs.


Lawal spędził ostatnie dwa miesiące w Polsce, grając w Zastalu Zielona Góra. Mierzący 208 cm tyczkowaty środkowy zrobił w polskiej lidze prawdziwą furorę. Dzięki niemu Zastal awansował do ligowej czołówki, a sam Lawal był jednym z najlepszych zawodników TBL. W 10 meczach notował średnio 16.5 punktów i 11.7 zbiórek.

Kiedy pojawiły się informacje o zakończeniu lockoutu, Lawal natychmiast wyruszył w drogę do USA, szukać swojej szansy w najlepszej lidze świata. Mający kilku niezłych graczy podkoszowych Suns, zrezygnowali ze środkowego, który jednak nie poddał się i obecnie będzie starał się przekonać do swoich umiejętności Grega Popovicha.

Razem z Lawalem, na obóz przygotowawczy Spurs przyjechał Antoine Wood. Obrońca, który rozpoczął sezon w barwach Nova Hut Ostrava z ligi czeskiej. Obaj podpisali niegwarantowane kontrakty. „Ostrogi” mogą je rozwiązać do ostatniego dnia przed rozpoczęciem sezonu w NBA, czyli 25. grudnia.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *