Wisła Can-Pack wygrywa ósmy raz w Eurolidze

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały w Montpellier miejscowy zespół BLMA 77:64 (19:23, 20:11, 15:15, 23:15) w meczu 10. kolejki Euroligi. Mistrzynie Polski wygrały po raz ósmy i umocniły się na pozycji lidera grupy C.

Dobra obrona i skuteczna gra w ataku była kluczem do wyjazdowego zwycięstwa nad BLMA. Wiślaczki miały pięćdziesięcioprocentową skuteczność w rzutach za dwa i trzy punkty oraz 23 asysty.

Mistrzynie Polski do sukcesu poprowadził duet wysokich – Ewelina Kobryn i Milka Bjelica. Reprezentantka Polski miała 25 punktów i 4 zbiórki, a zawodniczka z Czarnogóry uzyskała 20 punktów, a ponadto zapisała do statystyk 7 zbiórek i 6 asyst.

Tylko w pierwszej kwarcie zawodniczki BLMA miały przewagę i po 10 minutach prowadziły 23:19. Lepsza defensywa w drugiej części spotkania dała Wiśle prowadzenie 39:34 w połowie mecze.

Najbardziej zacięta była trzecia odsłona. Francuzki konsekwentnie odrabiały straty i dwukrotnie zdołały zmniejszyć przewagę wiślaczek do trzech punktów, między innymi na 30 sekund przed jej zakończeniem (49:52).

Jeszcze początek ostatniej kwarty zapowiadał twardą walkę do końca. Krakowianki prowadziły bowiem 57:54, ale wówczas sygnał do aktywniejszej gry dała kapitan Ewelina Kobryn. Zdobyła sześć punktów z rzędu i w połowie tej części Wisła prowadziła 65:54.

Tej przewagi podopieczne trenera Jose Ignacio Hernandeza nie dały sobie odebrać. Po serii rzutów zza linii 6,75 m australijskiej rozgrywającej Erin Philips i Bjelicy osiągnęły najwyższą przewagę w spotkaniu 77:61 w 37. minucie.

BLMA Montpellier – Wisła Can-Pack Kraków 64:77 (23:19, 11:20, 15:15, 15:23)

BLMA Montpellier: Edwige Lawson 18, Ana Lelas 12, Sandra Dijon 9, Stephany Skrba 9, Gaelle Skrela 5, Fatimatou Sacko 4, Virginie Bremont 3, Kristen Mann 3, Diandra Tchatchouang 1, Mathilde Roche 0;

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 25, Milka Bjelica 20, Erin Phillips 16, Nicole Powell 10, Anke De Mondt 4, Ana Dabovic 2, Petra Ujhelyi 0, Paulina Pawlak 0, Joanna Czarnecka 0.