Motiejunas graczem tygodnia w lidze VTB.

Pomimo przegranego spotkania Mistrzów Polski – Asseco Prokomu z Mistrzem Czech – CEZ Nymburk po raz pierwszy w tym sezonie doszło do wyróżnienia gracza naszej eksportowej drużyny z rozgrywkach ligi VTB. Donatas Motiejunas, bo o nim mowa, już wcześniej pokazał wielki potencjał w euroligowych meczach min. Montepaschi (26pkt/9zb) czy Galatasaray (22pkt/10zb) a teraz popisał się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami w kolejnych rozgrywkach.

21-letni litewski podkoszowy ekipy Tomasa Pacesasa, podczas przegranego spotkania w Czechach (68-75) uzyskał double double na poziomie 19 punktów i 18 zbiórek!

Tym samym też w głosowaniu na gracza tygodnia został numerem jeden wyprzedzając takich graczy jak Vladimir Veremeenko (gracz Uniksu notuje też świetny sezon w Eurolidze) oraz Timofiej Mozgov (lider Chimek za parę dni wraca za ocean by ponownie zagrać w NBA).

Motiejunas jest 7. w rankingu na najlepiej zbierającego ligi VTB. Mimo tego faktu Asseco Prokom zajmuje dopiero 6. miejsce – z bilansem 2:4 -w swojej tabeli grupy B i ma coraz mniejsze szanse na awans do następnej rundy (4. drużyny przechodzą dalej).

Warto dodać, że w spotkaniu z Nymburkiem udanie zaprezentował się Jerel Blassingame (14pkt/7as/4zb) który był 9. w głosowaniu na gracza tygodnia.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *