Archibeque lekarstwem na lock outowe kłopoty Zastalu?

Czy Kirk Archibeque zastąpi wracającego do NBA Ganiego Lawala?

Niedawno informowaliśmy Was o szukaniu potencjalnych pracodawców i szukaniu oszczędności przez Łódzki Klub Sportowy dla Amerykanów: Kirka Archibeque’a, B.J. Holmesa i Jermanine’a Malletta. W międzyczasie potwierdziły się też informacje z Zielonej Góry na temat powrotu do USA pary innych Amerykanów: Jordana Williamsa i Ganiego Lawala. Dwójka podkoszowych mających zawojować TBL zostanie tylko wirtualnym wspomnieniem dla fanów koszykówki w Zielonej Górze (możemy tylko obejść się ze smaczkiem bo niejeden z nas zobaczyłby w akcji taki duet).

Jak okazuje się jednak, kto wie czy wilk nie będzie syty a i owca zostanie cała..

Działacze zielonogórskiego klubu, ciągle mającego wysokie i medalowe aspiracje, najprawdopodobniej sięgną po innego czołowego podkoszowego PLK, Archibeque’a. Lider ŁKS w obecnej, wysokiej formie mógłby z powodzeniem zastąpić podkoszowego Phoenix Suns. O ile Lawal notował statystyki na poziomie: 16.5pkt i 11.7 zb o tyle Archibeque zalicza przeciętne: 16.7 pkt i 10.2 zb. Zatem bardzo zbliżone (22.5 to eval odchodzącego gracza a potencjalnego następcy wynosi 20.)

Jeśli ta informacja się sprawdzi to nowy środkowy zacznie swoje występy w Winnym Grodzie od meczu przed nową publicznością i w rewanżu ze Śląskiem (10.XII).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *