Puchar Europy: pierwsza kolejka.

W pierwszej serii gier EuroCup sromotną porażkę poniósł Turów Zgorzelec, który musiał uznać wyższość Buducnosti Podgorica. W innych meczach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się m.in. Deron Williams i Tony Parker. Więcej o ich występach możecie przeczytać tutaj.


Grupa A:

BC Donieck – Hapoel Jerozolima 80:71 (23:20, 17:14, 23:20, 17:17)
(Gliebov 15, Avdalovic 14, Curry 11 – Strawberry 22, Naimy 17, Randle 8)

KK Cibona – Gravelines 71:101 (12:27, 20:24, 21:25, 18:25)
(Rozic 18, Marcinkovic 12, Zizic 11 – Albicy 21, Akpomedah 18, Johnson 11)

Grupa B:

VEF Ryga – PAOK Saloniki 80:74 (23:23, 22:21, 20:13, 15:17)
(Sims 19 pkt, 11 zb, Millage 18, Bertans 14 – Giddens 17, Goree 16, Dikoudis 12)

Cholet Basket – BC Chimki 63:75 (16:20, 18:15, 11:28, 18:12)
(Causeur 21, Hite 10, Gradit 6 – Mozgov 21, Fridzon 15, Monya 11….. Thomas Kelati 4, Austin Daye 2)

Grupa C:

GasTerra Flames – BC Rudupis 77:82 (19:22, 11:21, 20:18, 27:21)
(Bell 18, Dourisseau 16, Wesby 12 – Orelik 22, Buterlevicius 13, Salenga 12…. Gintaras Kadziulis 10)

Aris Saloniki – CEZ Nymburk 55:64 (15:23, 16:14, 6:15, 18:12)
(Mavraides 14, James 14, Davis 14 – Pumprla 15, Simmons 12, Wilson 12… Drew Naymick 7 pkt, 10 zb, 4 blk.)

Grupa D:

Telenet Ostenda – Lukoil Sofia 65:66 (16:16, 16:10, 17:21, 16:19)
(Rich 17, Sakota 16, Chris Booker 11Dragisa Drobnjak 2 – Mack 20, Heath 15, Stojkow 11)

Asvel Basket – Valencia Basket 87:78 (20:15, 14:12, 24:28, 29:23)
(Parker 34, Turiaf 12, Jackson 11… Hilton Armstrong 2 – Caner-Medley 19, Liszczuk 16, Martinez 12)

Grupa E:

Gran Canaria – Lokomotiw Kuban 84:76 (27:17, 16:24, 20:18, 21:17)
(Green 18, Haynes15, Nelson 13 – Massey 22, Grigoryev 12, Brezec 10)

Banvit – Fraport Skyliners 73:72 (22:20, 17:14, 20:24, 14:14)
(Williams 20, Erdogan 15, Simmons 9 – Davidson 21, McKinney 19, Ohlbrecht 14)

Grupa F:

Azowmasz Mariupol – Le Mans 79:76 (21:22, 22:21, 25:14, 11:19):
(Daniel Ewing 21, Pecherov 20, Minard 13… Joe Crispin 11 – Sommerville 16, Rochestie 15, Acker 12)

Krka Nove Mesto – Lietuvos Rytas Wilno 65:73 (21:18, 18:17, 20:18, 6:20)
(Jordan 20, Ray 14, Pavic 8 – Rice 19, Katelynas 15, Seibutis 12… Jonas Valanciunas 5 pkt, 8 zb.)

Grupa G:

Spartak St. Petersburg – Cedevita Zagrzeb 73:56 (10:12, 17:15, 23:12, 22:17)
(Beverley 21, Halperin 12, Mavrokefalides 11 – Owens 11, Warren 11, Smodis 10)

Bayern Monachium – Benetton Treviso 72:62 (19:13, 17:18, 20:15, 16:16)
(Foster 14, Jan Hendrik Jagla 12, Troutman 11 – Gentile 19, Moore 9, Bulleri 9… Jeff Adrien 7 pkt, 11 zb, Brian Scalabrine 4, Jakub Wojciechowski nie grał)

Grupa H:

Dexia Mons-Hinaut – Alba Berlin 74:78 (24:17, 17:26, 10:24, 23:11)
(Nivins 20, Taylor 16, Slaughter 15 – Wood 17, Weaver 17, Francis 10)

Buducnost Podgorica – PGE Turów Zgorzelec 75:50 (12:7, 16:19, 26:17, 21:7)
(Vucevic 18, Anderson 16, Vitkovac 15 – Jackson 9, Cel 7. Wysocki 7)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Puchar Europy: Wysoka porażka Turowa

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali w Podgoricy z zespołem Budnucnost Voli 50:75 (7:12, 19:16, 17:26, 7:21) w meczu 1. kolejki...

Zamknij