Puchar Europy: Wysoka porażka Turowa

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali w Podgoricy z zespołem Budnucnost Voli 50:75 (7:12, 19:16, 17:26, 7:21) w meczu 1. kolejki grupy H Pucharu Europy.

Początek spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu obu zespołów, które przez ponad trzy minuty nie potrafiły zakończyć swoich akcji celnymi rzutami. Jako pierwsi przełamali się gospodarze, a po trafieniach Cedomira Vitkovaca i Nikoli Vucevica objęli prowadzenie 6:0. Wicemistrzowie Polski mieli spore problemy ze skonstruowaniem akcji ofensywnych i na pierwszą przerwę schodzili przegrywając 7:12.

W drugiej kwarcie wicemistrzowie Polski opanowali nerwy i powoli zaczęli odrabiać straty. Na pięć minut przed końcem tej części gry zgorzelczanom udało się doprowadzić do remisu (14:14), a chwilę później po rzucie Konrada Wysockiego zza linii 6,25 m zdobyli pierwsze w tym meczu prowadzenie. W końcówce tej części spotkanie ponownie się jednak wyrównało, a po 20 minutach drużyna Buducnost prowadziła 28:26.

Trzecia cześć meczu przebiegała niemal w całości pod dyktando gospodarzy, którzy wykorzystując błędy Turowa w obronie bardzo szybko wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę (39:52). Goście grali bardzo chaotycznie, nie pomogła nawet dobra postawa Giedriusa Gustasa i Aarona Cela, i wicemistrzowie Polski po trzech kwartach przegrywali 43:54.

W ostatnich 10 minutach gospodarze kontrolowali przebieg gry utrzymując bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali 75:50.

W kolejnym meczu Turów zmierzy się 22 listopada w Zielonej Górze z belgijskim zespołem Dexia Mons Hainaut.

Buducnost Voli Podgorica – PGE Turów Zgorzelec 75:50 (12:7, 16:19, 26:17, 21:7)

Punkty: Buducnost Voli Podgorica: Nikola Vucevic 18, Jermaine Anderson 16, Cedomir Vitkovac 15, Bojan Dubljevic 12, Bojan Krstovic 6, Aleksa Popovic 6, Vladimir Mihailovic 2, Marko Popovic 0, Milan Milosevic 0, Milivoje Bozovic 0, Nikola Ivanovic 0.

PGE Turów Zgorzelec: David Jackson 9, Aaron Cel 7, Konrad Wysocki 7, John Edwards 7, Daniel Kickert 6, Dallas Lauderdale 6, Michał Jankowski 5, Giedrius Gustas 3, Michał Chyliński 0, Ronald Moore 0, Artur Mielczarek 0.