Diduszko wraca do Śląska

Po nieudanych próbach dostania się do pierwszego składu Śląska w okresie przygotowawczym do sezonu 2011/2012, mający na koncie występy w kadrze Polski i Anwilu Włocławek, Bartosz Diduszko znalazł w końcu uznanie w oczach Miodraga Rajkovića.

Obrońca ostatnie dwa miesiące z powodzeniem prezentował się na zapleczu ekstraklasy, a to zaowocowało awansem do pierwszego zespołu Przemysława Koelnera. Diduszko dziś oficjalnie został zaprezentowany jako kolejny obwodowy gracz w talii serbskiego szkoleniowca i będzie miał okazję zaliczyć swój ekstraklasowy debiut w reaktywowanym Śląsku już w najbliższą niedzielę, w pojedynku wyjazdowym dolnośląskich koszykarzy przeciwko Polpharmie Starogard Gdański.

24-letni Diduszko rozpoczął sezon w barwach drugoligowego WKK, gdzie notował średnie 24 punktów i 5,4 zbiórki. Jego wysoka dyspozycja  zostały zauważone przez kilka klubów pierwszej i drugiej ligi, ale ostatecznie, zgodnie ze swoim przedsezonowym życzeniem, dostał kontrakt w ekstraklasowym Śląsku.

Diduszko w przeszłości był już związany ze Śląskiem z czasów Waldemara Siemińskiego oraz trenera Andreja Urlepa. Słoweniec był wielkim zwolennikiem talentu młodego obrońcy, uważanego swego czasu za przyszłościowego gracza. Bartosz grał także w ZniczuJarosław, Kotwicy Kołobrzeg, PBG Baskecie Poznań a w ostatnim sezonie był zawodnikiem Anwilu Włocławek. W rotacji zespołu z Wrocławia o swoje minuty będzie walczył z Bartoszem Bochno, Paulem Grahamem czy Akselisem Vairogsem.

Pin It

2 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *