Qyntel Woods zagra w Izraelu

Dwukrotny Mistrz Polski i MVP Finałów PLK jest po słowie z działaczami izraelskiego Maccabi Haifa a lada dzień powinien wzmocnić czołową ekipę tamtejszej ligi. Niezadowoleni ze startu w nowym sezonie (bilans 1-2) działacze klubu – mający w swoich szeregach cały zaciąg Amerykanów w osobach – Jeremy’ego Wise’a, Carlosa Powella, Seana Williamsa i Tylera Wilkersona – postawili na skrzydłowego, który w poprzednim sezonie grał w dwóch ligach: rosyjskiej i polskiej.

Woods, były gracz Portland Trail Blazers, bardzo późno rozpoczął tamten sezon, długo walcząc o jak najwyższy kontrakt z pracodawcą. Ostatecznie chętnymi na jego usługi stali się sternicy Krasnie Krilya Samara, a w Rosji Amerykanin przepracował miesiąc..

Następnie, w dużo słabszej formie niż w roku 2009 ponownie zawitał do Gdyni. W drużynie, w której zanotował najlepsze chwile w europejskiej karierze nie udało mu się jednak wrócić do najwyższej dyspozycji i nie stanowił on już takiej siły jak choćby kilka miesięcy wcześniej, gdy awansował z zespołem do Elite Eight Euroligi. Statystyki na poziomie 5.8pkt/2.1zb/1.0przech nie powalały trójmiejskiego środowiska na kolana i nie zaoferowano mu nowej umowy na obecny sezon.

Oto lista osiągnięć Q-Woodsa:

– zwycięzca konkursu wsadów w Grecji (Greek League Slam Dunk Contest Champion 2008)
– zdobywca tytułu MVP podczas meczu gwiazd w Grecji (2008 Greek League All-Star Game MVP )
– wicemistrz Grecji (2008)
– finalista Pucharu Grecji (2008)
– pierwsza piątka Euroligi (2010) a zarazem najlepszy skrzydłowy Euroligi (2010)
– dwukrotny Mistrz Polski (2010,2011)
– MVP finałów PLK (2010)

Oraz film z jego najlepszymi zagraniami:

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *