Polska młodzież w siódmej kolejce TBL.

Wszystkich pozostałych młodych koszykarzy w tej kolejce przyćmił świetny występ Mateusza Ponitki, który przeciwko Zastalowi rzucił 21 punktów.

AZS Politechnika Warszawska – Zastal Zielona Góra 86:87

Mateusz Ponitka rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Szkoda tylko, że zakończone porażką. Występ urodzonego w 1993 roku koszykarza nabiera jeszcze większej wagi jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie oddał on ani jednego rzutu za trzy. W 28 minut zdobył 21 punktów (8-13 FG) i zebrał 4 piłki. Wymusił 6 fauli, sam popełnił cztery. W sumie w całym sezonie notuje średnio 9.6 pkt. i 2.6 zb., trafiając 57% rzutów z gry i zaledwie 49% z linii.

Michał Michalak po udanym spotkaniu przeciwko Śląskowi Wrocław (14 pkt.), tym razem rozegrał 14 minut i rzucił 8 punktów (3-7 z gry, 1-4 z linii). Dodatkowo zanotował asystę i zbiórkę oraz dwie straty i przechwyt.

W drużynie Zastalu kolejny raz na parkiet nie wyszedł skarżący się ostatnio na brak występów Filip Matczak.

Trefl Sopot – Kotwica Kołobrzeg 95:76

Wojciech Fraś (’91) zdobył 2 punkty i zebrał 1 piłkę z tablic w niecałe dwie minuty. Daniel Szymkiewicz (’94) z Trefla przesiedział cały mecz na ławce.

Michał Kwiatkowski (’92) z Kotwicy w ciągu 5 minut spudłował jeden rzut z gry oraz popełnił dwa faule. Patryk Bajtus (’91) na parkiet wyszedł na półtorej minuty i w tym czasie nie trafił rzutu za trzy oraz stracił jedną piłkę i jedną przechwycił. Wojciech Złoty (’91) nie wyszedł na parkiet.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – PGE Turów Zgorzelec 59:77

Po dwutygodniowej przerwie, do gry powrócił Przemysław Karnowski (’93). Występ przeciwko niepokonanemu Turowowi nie okazał się jednak udany. W 17 minut, trafił tylko 1 z 4 rzutów z gry oraz zebrał tylko jedną piłkę na bronionej desce. Piotr Pyszniak (’92), Damian Aniszewski (’94) i Rafał Walski (’95) nie otrzymali od trenera szansy.

W zespole ze Zgorzelca brakuje urodzonych w 1991 roku i młodszych.

ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 69:85

Marcin Kuczmera (’92) cały mecz przesiedział na ławce.

W poprzedniej kolejce Kacper Sęk (’91) zadebiutował w TBL. W spotkaniu przeciwko ŁKS-owi rzucił pierwsze punkty (2 pkt.). Dodatkowo w 5 minut zebrał jedną piłkę oraz popełnił dwa faule.

Piotr Niedźwiedzki (’93) drugi raz wyszedł w pierwszej piątce Śląska i wrocławski zespół wygrał drugi raz z rzędu. Młody podkoszowy wydaje się być talizmanem zespołu Miodraga Rajkovica. Niestety mierzący 208 cm podkoszowy w ciągu 10 minut popełnił 5 fauli, spudłował jeden rzut z gry oraz zebrał jedną piłkę.

Jarosław Zyskowski (’92) wyszedł na parkiet już w pierwszej kwarcie. Ostatecznie przebywał na parkiecie 5 minut, spudłował jeden rzut z gry oraz przechwycił piłkę. Jakub Koelner (’93) w 4 minuty nie zdobył punktu. Spudłował raz z gry i rozdał jedną asystę.

Anwil Włocławek – PBG Basket Poznań 92:69

Anwil wygrał bardzo pewnie, dzięki czemu kilka minut mógł zagrać każdy z młodych zawodników z Włocławka. Michał Sokołowski (’92) w 5 minut spudłował jeden rzut za trzy oraz stracił jedna piłkę. Kamil Maciejewski (’93) zagrał 3 minuty i zanotował po jednej zbiórce i stracie. Michał Pietrzak (’93) natomiast spędził na parkiecie 3 minuty w ciągu których zebrał 2 piłki i raz asystował.

Spośród czterech młodych z Poznania, na parkiet wybiegło tylko dwóch. Jakub Parzeński (’91) rzucił 11 punktów (5-10 FG). Zaliczył także 4 zbiórki, 2 bloki i popełnił 3 faule, a także zanotował 2 straty.

Fryderyk Szydłowski (’93) rozdał jedna asystę w trzy minuty. Szymon Milczyński (’93) i Filip Nowicki (’93) nie pojawili się na parkiecie.

Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 86:78

Szymon Długosz (’92) i Wojciech Osiński (’92) z Czarnych nie otrzymali szansy od Dainiusa Adomaitisa.

W Polpharmie brakuje tak młodych graczy.