Popisowa, trójkowa partia Kotwicy i Wichniarza

Autor: Piotr Ciesielski (SportoweFakty.pl)

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg wygrali w Łodzi z ŁKS-em 94:87 w 5. kolejce Tauron Basket Ligi. Kluczem do zwycięstwa było aż 16 celnych rzutów za 3 punkty gości, w czym królował głównie Łukasz Wichniarz.
Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo ambitnie, jednak różnica między beniaminkiem a ekipą z Kołobrzegu polegała na tym, że skuteczność była zdecydowanie po stronie zawodników trenera Tomasza Mrożka. Łodzianie stracili swoją główną broń, jaką były w poprzednich meczach rzuty za 3 punkty.

10-punktową przewagę Kotwica wypracowała głównie dzięki „trójkom” Łukasza Wichniarza i wydawało się, że z każdą minutą różnica między drużynami będzie rosła. Końcówka drugiej i początek trzeciej kwarty należały jednak do gospodarzy, którzy po rzucie zza linii 6,75 w wykonaniu Jermaine’a Malletta w 1. minucie trzeciej odsłony, doprowadzili do remisu i wszystko rozpoczynało się od początku.

Kolejny fragment gry to fantastyczna skuteczność z obu stron, czego efektem wysoki wynik trzeciej kwarty – 30:29 dla ŁKS-u. Także i ostatnia część meczu była wyrównana, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie i żadna z drużyn nie mogła być pewna zwycięstwa.

Kibiców, którzy znów w liczbie ponad czterech tysięcy, zjawili się w Atlas Arenie, elektryzowała zwłaszcza rywalizacja Wichniarza i Sappa z parą Mallett – Kirk Archibeque. To jednak ci pierwsi trafiali w końcówce częściej do kosza, dzięki czemu ich zespół odskoczył na kilka „oczek”. Łodzianie chcieli jeszcze zniwelować straty, jednak 3 ofensywne zbiórki w jednak akcji na minutę przed końcową syreną, które zanotowali goście, przesądziły o losach tego spotkania.

ŁKS Łódź – Kotwica Kołobrzeg 87:94 (17:27, 21:14, 30:29, 19:24)

ŁKS: Mallett 27, Archibeque 23, Holmes 10, Kalinowski 8, Sulima 8, Bartoszewicz 6, Dłuski 3, Trepka 2, Szczepaniak 0, Kenig 0.

Kotwica: Wichniarz 24, Sapp 23, Holmes 21, Harris 12, Djurić 6, Diduszko 5, Brandwein 3, Rduch 0, Bajtus 0 , Kwiatkowski 0.

Gracz meczu: Łukasz Wichniarz (6/8 za trzy punkty)