Vonteego Cummings graczem Trefla Sopot

Trefl Sopot podał nazwisko ostatniego pozyskanego tego lata zawodnika. Będzie nim Amerykanin Vonteego Cummings, który trzy sezony w swojej karierze spędził na parkietach NBA.


Cummings to 35-letni rozgrywający mogący grac także jako rzucający obrońca. W 1999 roku po czterech latach spędzonych na Uniwersytecie Pittsburgh (15.3 pkt., 4 zb., 4.4 ast.) przystąpił do Draftu, będąc jednym z ciekawszych obwodowych graczy tamtego rocznika. Przed nim wybrano między innymi Steve’a Francisa, Barona Davisa, Andre Millera i Jasona Terry’ego. Na Cummingsa zdecydowali się Indiana Pacers i z numerem 26 trafił do zespołu Larry’ego Birda. Natychmiast jednak wymieniono go do Golden State Warriors razem z  pickiem w pierwszej rundzie 2001 roku w zamian za Jeffa Fostera.

W barwach zespołu z Oakland grał przez dwa lata. W sumie rozegrał 141 meczów, a najbardziej udany był ten debiutancki kiedy to jego średnie wynosiły 9.4 pkt., 3.3 ast., 2.5 zb., 1.2 prz. W 2001 roku został wymieniony do Philadelphii. Grając dla 76ers notował 3.3 pkt. i 1 ast. w 58 spotkaniach. Jak się później okazało, na tym skończyła się jego przygoda z najlepszą ligą świata. Rok później podpisał jeszcze umowę z Cleveland Cavaliers, ale po trzech tygodniach została ona rozwiązana.

Swoje kolejne kroi skierował w stronę ligi NBDL, a następnie do Europy. Występował we Włoszech, Serbii, NBDL, Izraelu, Hiszpanii, a ostatnio na Cyprze. W sezonie 2006/07 grając w Partizanie Belgrad w rozgrywkach Euroligi notował 12.9 punktów. Rok później jako zawodnik Maccabi Tel-Aviv wystąpił w Final Four najsilniejszej europejskiej ligi. Na Cyprze w drużynie Kervanos rzucał 12 punktów i rozdawał 3 asysty.

Na oficjalnej stronie Trefla czytamy, że Vonteego Cummings w Sopocie będzie pełnił rolę zawodnika, który ma być uzupełnieniem dla Łukasza Koszarka na pozycji rozgrywającego, a także wzmocnieniem na pozycji rzucającego. Amerykanin jest dobrym, atletycznym obrońcą, który miał okazję rywalizować na najwyższym europejskim i światowym poziomie. W ataku z kolei to gracz zespołowy, który przedkłada dobro drużyny ponad swoje statystyki, ale kiedy zespół tego potrzebuje, potrafi celnym rzutem przesądzić o losach meczu. Dla drużyny Trefla Sopot równie ważne będzie jego ogromne doświadczenie, wola zwycięstwa i charakter lidera.

Jego transfer oznacza prawdopodobnie ograniczenie do minimum szans na grę dla reprezentanta Polski U-18 Daniela Szymkiewicza.

Zapowiedź sezonu – Trefl Sopot.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *