Kuebler i Sikora nowymi zawodnikami Asseco Prokomu

Wg doniesień Gazety.pl nowymi zawodnikami Mistrzów Polski zostali dwaj testowani przez Tomasa Pacesasa w ostatnich tygodniach gracze – Michael Kuebler i Sławomir Sikora. Pierwszy z nich jest doskonale znanym w Polsce skrzydłowym, a występował on już w Turowie Zgorzelec, AZSie Koszalin, Baskecie Kwidzyn czy Kagerze Gdynia. Drugi z kolei poprzedni sezon spędził w Kotwicy Kołobrzeg a teraz wraca na przysłowiowe stare śmieci.

Michael Kuebler.jpg

29-letni Amerykanin (192 cm) znany jest przede wszystkim z dobrego rzutu za trzy punkty. Swoje punktowe rekordy ligi uzyskiwał w Kwidzynie (33) czy Koszalinie (36) przy trenerach Andreju Urlepie oraz Mariuszu Karolu.

Ostatni sezon jednak nie dał mu wiele minut w grze i pod ręką Jacka Winnickiego w Zgorzelcu stał się graczem dalszego planu i po raz pierwszy notował on średnie punktowe poniżej 10 oczek. Mimo tego, zdobył on swój pierwszy medal od czasów gry w Polsce (srebro).  W składzie swojej nowej drużyny – Asseco Prokomu – powinien spełniać rolę zadaniową a Tomas Pacesas pewnie będzie chciał korzystać z jego umiejętności min. w końcówkach spotkań lub przy wyrównanym wyniku (analizując skład Asseco Prokomu takie gracza im brakowało).

Sławomir Sikora (28 lat i 197cm) powinien być graczem dalszego planu trójmiejskiej ekipy i typowym zadaniowcem (zwłaszcza w defensywie). Podczas zeszłego sezonu osiągał on średnie wyniki na poziomie: 3,3pkt i 2,9zb reprezentując barwy kołobrzeskiej Kotwicy. O swoje minuty na parkiecie powalczy on z Przemysławem Frasunkiewiczem czy Łukaszem Sewerynem. We wcześniejszych latach był on graczem rezerw trójmiejskiej ekipy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *