Kuebler i Sikora nowymi zawodnikami Asseco Prokomu

Wg doniesień Gazety.pl nowymi zawodnikami Mistrzów Polski zostali dwaj testowani przez Tomasa Pacesasa w ostatnich tygodniach gracze – Michael Kuebler i Sławomir Sikora. Pierwszy z nich jest doskonale znanym w Polsce skrzydłowym, a występował on już w Turowie Zgorzelec, AZSie Koszalin, Baskecie Kwidzyn czy Kagerze Gdynia. Drugi z kolei poprzedni sezon spędził w Kotwicy Kołobrzeg a teraz wraca na przysłowiowe stare śmieci.

Michael Kuebler.jpg

29-letni Amerykanin (192 cm) znany jest przede wszystkim z dobrego rzutu za trzy punkty. Swoje punktowe rekordy ligi uzyskiwał w Kwidzynie (33) czy Koszalinie (36) przy trenerach Andreju Urlepie oraz Mariuszu Karolu.

Ostatni sezon jednak nie dał mu wiele minut w grze i pod ręką Jacka Winnickiego w Zgorzelcu stał się graczem dalszego planu i po raz pierwszy notował on średnie punktowe poniżej 10 oczek. Mimo tego, zdobył on swój pierwszy medal od czasów gry w Polsce (srebro).  W składzie swojej nowej drużyny – Asseco Prokomu – powinien spełniać rolę zadaniową a Tomas Pacesas pewnie będzie chciał korzystać z jego umiejętności min. w końcówkach spotkań lub przy wyrównanym wyniku (analizując skład Asseco Prokomu takie gracza im brakowało).

Sławomir Sikora (28 lat i 197cm) powinien być graczem dalszego planu trójmiejskiej ekipy i typowym zadaniowcem (zwłaszcza w defensywie). Podczas zeszłego sezonu osiągał on średnie wyniki na poziomie: 3,3pkt i 2,9zb reprezentując barwy kołobrzeskiej Kotwicy. O swoje minuty na parkiecie powalczy on z Przemysławem Frasunkiewiczem czy Łukaszem Sewerynem. We wcześniejszych latach był on graczem rezerw trójmiejskiej ekipy.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapowiedź sezonu – Trefl Sopot

Po bardzo udanych, ale nie zakończonych zdobyciem medalu, dwóch poprzednich sezonach, głównym celem Trefla Sopot na sezon będzie awans na...

Zamknij