Mirković i Sroka w drodze do Winnego Grodu?

Za tydzień ruszają rozgrywki Tauron Basket Ligi, a ekipa Tomasza Jankowskiego ciągle stara się uzupełnić swój skład, po odejściu w ostatnim czasie dwójki Amerykanów: Foote’a i Wittmana.

Na testach w dniu wczorajszym pokazał się doskonale znany kibicom polskiego basketu – Marcin Sroka.

Zawodnik ten w ostatnim czasie reprezentował barwy Politechniki Lwów. Przed ukraińską przygodą miał on styczność z siedmioma klubami PLK a wśród nich: AZSem Koszalin, Czarnymi Słupsk, Anwilem Włocławek, Stalą Ostrów Wlkp., Polpakiem Świecie, Unią Tarnów czy Pogonią Ruda Śl.

30-latek mierzy 200 cm i waży 100 kg. Podczas swojego ostatniego sezonu w PLK notował średnie 9 pkt i 3 zb na mecz.

Na treningu drużyny zabrakło testowanego w ciągu ostatnich trzech dni skrzydłowego – Leroya Noblesa, który ma za sobą krótką przygodę z Asseco Prokomem Gdynia.

 

Włodarze klubu zastanawiają się natomiast nad osobą Urosa Mirkovica, który ubiegły sezon spędził w Polpharmie zdobywając Puchar Polski. Silny skrzydłowy w ekipie Zorana Sretenovića notował średnie 9,7 pkt i  5zb. Serbski zawodnik ma również na koncie brązowy medal Mistrzostw Polski sprzed dwóch sezonów. 

Oficjalny skład Zastalu kibice poznają już jutro, na prezentacji drużyny, która odbędzie się w galerii Focus Mall w Zielonej Górze.

Źródło informacji: Radio Zachód

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *