Szymon Szewczyk przenosi się do Wenecji

Jak poinformował serwis sportando.com, reprezentant Polski Szymon Szewczyk jest bliski podpisania kontraktu z włoskim zespołem Reyer Wenecja.


Szewczyk poprzednie dwa sezony spędził także we włoskiej Serie A, w drużynie Air Avellino. W rozgrywkach 2010/11 notował średnio 14.1 pkt. i 6.7 zb. w tamtejszej ekstraklasie. Jak podaje sportando.com, powodem rozstania zawodnika z zespołem są problemy finansowe zespołu z Avellino.

Wybrany z 35 numerem Draftu 2003 przez Millwauke Bucks zawodnik, wystąpił na tegorocznym Eurobaskecie w koszulce z orzełkiem na piersi. Był jednak jednym z większych rozczarowań w polskiej reprezentacji, mimo 11 punktów i 4 zbiórek jakie notował na Litwie.

Reyer Wenecja to beniaminek Serie A. Wychowanek SKK Szczecin to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników grających poza granicami naszego kraju. Grał kolejno w niemieckiej Bundeslidze w zespołach Energie Brauschweig i Albie Berlin. Później przeniósł się na rok do Olimpiji Lublana, a ostatnie trzy lata spędził pomiędzy Półwyspem Apenińskim i Rosją. Występował w Scafati Basket, Lokomotiwie Rostov, Air Avellino, a teraz będzie koszykarzem ekipy z Wenecji.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *