Tony Weeden wraca do Polpharmy

Jak podała oficjalna strona Polpharmy Starogard Gdański, nowym zawodnikiem zespołu został rozrywający Tony Weeden.


Weeden (188 cm) grał już w Polpharmie w sezonach 2007/08 i 2009/10. Za drugim razem z ekipą „Kociewskich Diabłów” zdobył brązowy medal w rozgrywkach PLK. Wcześniej reprezentował jeszcze barwy dwóch innych polskich klubów. Rozgrywki 2008/09 rozpoczął w zespole ASCO Śląska Wrocław. Po wycofaniu się drużyny z rywalizacji ligowej, przeniósł się do Basketu Kwidzyn.

W sumie w 71 meczach ligi polskiej rzucał średnio po 14.8 pkt. (51% FG). Za każdym razem był czołowym zawodnikiem swoich zespołów. 28-letni amerykański rozrywający słynie z bardzo dobrego rzutu, a właśnie w ofensywie największe problemy ma drużyna Polpharmy w przedsezonowych sparingach.

– Weeden jest sprawdzonym graczem, wiemy czego możemy się po nim spodziewać. Nasz zespół zdobywa mało punktów, a Tony jest znany ze swoich rzutów z dystansu i penetracji. Właśnie takiego gracza potrzebujemy – mówi Roman Olszewski, prezes Polpharmy.

Zawodnik spędził poprzedni sezon w greckim Maroussi Ateny, ale rozegrał tylko 9 spotkań, ponieważ w styczniu komisja ligi zawiesiła go na pół roku za stosowanie niedozwolonych środków farmakologicznych. Kiedy przebywał na parkiecie zaliczał 10.4 pkt i 2.6 ast.

Olszewski zapowiedział, że zatrudnienie Weedena oznacza zmiany kadrowe w zespole.

– Sztab trenerski będzie się przyglądał zawodnikom podczas ostatnich gier kontrolnych i wtedy zapadną konkretne decyzje. Może być tak, że Starogard opuści nawet 2-3 koszykarzy – powiedział prezes.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *