Dmitriev nowym graczem Asseco. Nobles nie zagra w Gdyni.

Jak podał portal sport.pl, Rosjanin Fiedor Dmitriev zostanie nowym graczem Asseco Prokomu Gdynia. Z drużyną Tomasa Pacesasa rozstał się już Leroy Nobles.


Dmitriev to 27-letni rosyjski silny skrzydłowy, który poprzednie rozgrywki rozpoczął w barwach BC Chimki. Po 11 meczach (3.3 pkt.,0.8 zb.) został wypożyczony do Krasnye Krylja Samara. W tym drugim klubie wystąpił 17 razy, grając średnio po 14 minut. Notował średnio 4 pkt. i 1.7 zb. oraz trafiał zaledwie 31% swoich rzutów z gry.

We wcześniejszych latach Rosjanin był graczem Spartaka Sankt Petersburg, Uralu Great Perm i Triumphu Liubertsy. Właśnie w tym ostatnim klubie rozegrał swój najlepszy indywidualny sezon w karierze. W rozgrywkach 2008/09 zdobywał 9.3 punktów i zbierał 3.2 piłki na mecz. Dzięki tym wynikom David Blatt powołał go na polski Eurobasket. Rosjanie jednak szybko odpadli, a nowy gracz Asseco zagrał tylko 13 minut w dwóch meczach i nie zdobył żadnego punktu.

Dmitriev ma 20c cm i waży 113 kg. Jego transfer jest raczej niespodzianką, ponieważ chcący walczyć na trzech frontach Asseco Prokom powinien raczej zatrudniać koszykarzy z większymi umiejętnościami.

Z zespołem z Gdynii nie trenuje już Leroy Nobles. Tomas Pacesas stwierdził jednak, że Amerykanin nie będzie wzmocnieniem zespołu i odesłał go do domu. W zespole testowany jest jeszcze jego rodak Michael Kuebler. Losy byłego gracza Turowa Zgorzelec nie zostały jeszcze przesądzone.

Asseco poszukuje dalej graczy na pozycję rozgrywającego i dwóch silnych skrzydłowych. Jeśli jednak zespół z Trójmiasta chce powalczyć o przyzwoity wynik w tegorocznej Eurolidze, muszą to być klasowi zawodnicy, najlepiej ze sporym doświadczeniem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedsezonowe doniesienia z Trefla Sopot

Trefl Sopot wygrał z ŁKS Sphinx Łódź w trzecim dniu Memoriału Wojciecha Michniewicza w Toruniu i pewnie wygrał cały turniej...

Zamknij