Były gracz Anwilu w Czarnych

Scott Morrison będzie grał na pozycji środkowego w drużynie Energi Czarnych Słupsk. Kanadyjczyk ostatnio bronił barw Anwilu Włocławek, a przed przyjazdem do Polski grał dla Politechniki Lwów.Scott Morrison (25 lat, 210 cm) do Włocławka przybył po tym, jak Anwil rozstał się z Erickiem Hicksem. Kanadyjczyk we włocławskim zespole był zmiennikiem Paula Millera, wobec czego na parkiecie spędzał niewiele ponad 10 minut w każdym meczu. Zdobywał w tym czasie 4,3 punktów i zaliczał ponad trzy zbiórki na spotkanie.

Przed przyjazdem do Polski Morrison grał w ukraińskiej Superlidze dla Politechniki Lwów. Rozegrał 32 mecze i rzucał w nich średnio ponad 13 punktów na mecz i zbierał ponad siedem piłek z tablic. Oprócz gry na Ukrainie Kanadyjczyk swoje umiejętności prezentował wcześniej także kibicom węgierskiego Albacomp-UPC Szekesfehervar i estońskiego Rock Tartu.

Kanadyjczyk jest typem środkowego, który lubi grać w okolicach obręczy. Odpowiednio wykorzystywany może być bardzo wartościowy dla swojego zespołu. We Włocławku spędzał na parkiecie mało minut, a jeśli już grał to swoje zdobycze zawdzięczał głównie grze po ponowieniach, aniżeli akcjach na niego ustawionych. W Słupsku będzie grał pod koszem z Davidem Weaverem.

Przebieg kariery:

2004 – 2008: Portland St. (NCAA)
2008 – 2009: Albacomp-UPC Szekesfehervar (Węgry)
2009 – 2010: Tartu Ulikool/Rockr (Estonia)
2010 – 2011: Politekhnika-Halychyna (Ukraina)
2011: Anwil Włocławek

Energa Czarni Słupsk w sezonie 2011/2012:

Trener: Dainius Adomaitis

Obrońcy: Mantas Cesnauskis, Patryk Przyborowski, Wojciech Osiński, Darnell Hinson (Polonia), Stanley Burrell (Aalstar – Belgia)

Skrzydłowi: Zbigniew Białek, Paweł Leończyk, Krzysztof Roszyk, Szymon Długosz, Paweł Kikowski (Trefl)

Środkowi: David Weaver (BC Siauliai – Litwa), Scott Morrison (Anwil)

Źródło informacji: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *