Alonzo Gee – z Cavaliers do Asseco Prokomu

Po Jerrellu Blassingame i Leroy’u Noblesie włodarze gdyńskiego klubu zdecydowali się na pozyskanie kolejnego Amerykanina. Wybór padł na niedawnego gracza Cleveland Cavaliers – Alonzo Gee.

Amerykanin urodzony w 1987r. na Florydzie, mierzy 198cm wzrostu i jest absolwentem uniwersytetu Alabama. Może grać na pozycji obrońcy lub skrzydłowego. Ostatnio był graczem pierwszej piątki Cleveland Cavaliers notując średnio w tym zespole 7,4 pkt., 3,9 zb., 0,8 as.

Gee rozpoczął swoję karierę zawodową w 2009 roku, ale nie został bezpośrednio wybrany do NBA. Swoje umiejętności jako niewybrany w drafcie musiał potwierdzić w D-League jako zawodnik Austin Toros.

Dla tej drużyny notował średnie 21 pkt i 6,6 zb. W marcu 2010 postawili na niego Washigton Wizards, podpisując z nim 10-dniowy kontrakt. 16 marca zanotował jeden z swoich najlepszych występów w lidze, na poziomie double double i 13pkt oraz 10zb przeciw Denver Nuggets. Kilka dni później ustanowił swój punktowy rekord kariery w NBA – 19 oczek przeciwko Charlotte Bobcats.

Podczas sezonu 2010/2011 reprezentował barwy aż trzech klubów. Rozpoczął wśród San Antonio Spurs (5 spotkań), by następnie znów trafić do stolicy USA i Wizards (11 gier), aż zakotowiczył na dłużej (od grudnia) w ekipie z Ohio. Wśród Kawalerzystów tj. najgorszej ekipy ligi NBA poprzedniego sezonu – rozegrał 40 spotkań i 29 razy wystąpił w pierwszej piątce. Notował średnie 7,4 pkt i 3,9 zb.

Uwaga dla trenera Pacesasa jest taka, iż ten gracz nie imponuje wysoką skutecznością przy rzutach zza łuku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *