Lichodziejewski w PBG Basket

Poznański klub zakontraktował czwartego zawodnika na sezon 2011/2012. Nowym nabytkiem zespołu jest Belg polskiego pochodzenia Aleksander Lichodziejewski. W ubiegłym sezonie ten skrzydłowych reprezentował barwy I-ligowego Sportino Inowrocław, a podczas kwalifikacji do Eurobasketu 2009 w Polsce grał w reprezentacji Belgii.

Aleksander Lichodziejewski urodził się w Słupsku, ale w wieku 2 lat wyjechał do Belgii ze swoją mamą Anną, która była reprezentantką Polski w siatkówce w latach 1972-83. Nowy zawodnik PBG Basket Poznań karierę zaczynał w Antwerp Giants, a w 2001 roku zaliczył 3 występy w belgijskiej reprezentacji juniorów. Podczas kwalifikacji do Eurobasketu 2009 rozegrał 6 spotkań w reprezentacji Belgii i w 16.5 minuty na parkiecie notował średnio 3.8 punktu, 4.2 zbiórki i 0.7 bloku na mecz. Belgia niestety odpadła w barażu po porażce z Francją, a w szerokiej kadrze Belgii na tegoroczny Eurobasket dla Lichodziejewskiego zabrakło miejsca.

W ubiegłym sezonie na I-ligowych parkietach był podstawowym podkoszowym Sportino Inowrocław. Zagrał w 27 spotkaniach w lidze przebywając na parkiecie średnio po 31 minut. Udało mu się wykręcić całkiem niezłe statystyki, zdobywał 15.5 punktu, 9.0 zbiórek i 1.3 bloku na mecz. Lichodziejewski to 27-letni zawodnik, mierzący 204 cm i mogący występować na pozycji silnego skrzydłowego lub środkowego. Na boiskach I ligi dał się poznać jako zawodnik skuteczny w ataku (51.8% z gry) i przydatny również pod bronionym koszem, w walce na deskach czy w powstrzymywaniu rywali.

Dzisiaj podczas pierwszego treningu w Poznaniu z czwórką zakontraktowanych zawodników mają trenować także wyselekcjonowani juniorzy z drużyny PBG Basket Junior trenowanej przez legendę poznańskiej koszykówki Eugeniusza Kijewskiego, których podczas obozu w Karpaczu obserwował trener Milija Bogicević. Pojawiły się także niepotwierdzone plotki, że do drużyny może trafić 20-letni rezerwowy rozgrywający spadkowicza z I ligi Astorii Bydgoszcz Piotr Robak.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *