Paul Graham zawodnikiem Śląska

Zespół ekstraklasowego Śląska podpisał kontrakt z kolejnym zawodnikiem. Paul Graham barwy wrocławskiego klubu będzie reprezentował przez najbliższy rok.


Paul Graham dołączył do przebywającego na zgrupowaniu w Dzierżoniowie Śląska. Amerykanin ma 196 cm i waży 86 kg. W 2009 roku ukończył studia na Florydzie gdzie grał dla zespołu Atlantic Owls. W ciągu czterech lat na uniwersytecie notował średnio 13.6 pkt., 2.5 zb. i 2.1 ast. w 26.6 minut.Na przestrzeni tych sezonów trafiał także przyzwoite 34.5% rzutów za trzy.

Po ukończeniu studiów w 2009 roku został wybrany w Drafcie ligi portorykańskiej przez zespół Indios de Mayaguez z pierwszym numerem drugiej rundy. W tamtym roku postanowił jednak spróbować swoich sił w Europie. Nie powiodło mu się jednak zupełnie i musiał wrócić do Portoryko. W węgierskiej lidze w barwach Polaroid Lami-Ved Kormend rozegrał zaledwie dwa spotkania, w których zdobył tylko dwa punkty i zebrał dwie piłki.

Ostatnie dwa lata spędził już w zespole, który wybrał go w Drafcie. W pierwszym sezonie był czołową postacią zespołu zdobywając 10.2 pkt., 4 ast. i 2.8 zb. Ostatnie rozgrywki były jednak mniej udane i w 22 meczach notował 5.4 pkt., 1.4 ast. i 1.4 zb. Kibiców Śląska cieszyć może na pewno aż 55% skuteczność rzutów z gry Grahama. 26-letni zawodnik może grać zarówno na jedynce jak i dwójce. Bardziej wygląda na rzucającego obrońcę i jeśli dostanie w każdym meczu szansę na oddanie kilku rzutów może dostarczać co kolejkę kilka ważnych punktów.

Zespół ze stolicy Dolnego Śląska rozegra dzisiaj pierwszy sparing podczas tegorocznych przygotowań do sezonu. W Dzierżoniowie ich przeciwnikami będzie Polpharma Starogard Gdański.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *