Jerel Blassingame przechodzi do Asseco Prokomu

Jerel Blassingame, który w poprzednim sezonie prowadził grę Energi Czarnych Słupsk, przechodzi do drużyny mistrza Polski Asseco Prokomu Gdynia. Jest to już drugi zawodnik, który zagra w gdyńskim zespole.


Jerel Blassingame (30 lat, 175 cm) to jedna z największych gwiazd poprzedniego sezonu Tauron Basket Ligi. Filigranowy Amerykanin był silnym punktem Energi Czarnych Słupsk i to głównie dzięki niemu słupszczanie po raz drugi w swojej historii sięgnęli po brązowy medal w polskiej ekstraklasie. W drodze po trzecią lokatę w lidze nie przeszkodziła Blassingame’owi nawet kontuzja kolana odniesiona w trakcie rozgrywek, z którą dograł je do końca.

Były już rozgrywający Energi Czarnych Słupsk rozegrał w poprzednim sezonie 33 mecze w Tauron Basket Lidze i we wszystkich wychodził w pierwszej piątce swojego zespołu. Spędzał na parkiecie ponad 30 minut w każdym spotkaniu i zdobywał w tym czasie 13,6 punktów, 3,4 zbiórek i ponad sześć asyst.

30-letni playmaker to absolwent University of Nevada, Las Vegas (UNLV), który swoją przygodę z NCAA zakończył ze średnimi na poziomie 8,9 punktu i 5,5 asysty. Następnie przeniósł się na Cypr, a po dwóch latach – do Szwecji. W trykocie Solny Vikings zdobywał przeciętnie 20,8 punktu, 7,1 asysty oraz 4,3 zbiórki i dobre występy w tym klubie pozwoliły mu sprawdzić się w silniejszym towarzystwie – trafił do izraelskiego Maccabi Rishon Le-Zion. Potem obniżył jednak loty. Grał w Finlandii i Szwecji.

Do polskiej ekstraklasy Jerel Blassingame trafił z parkietów ukraińskich. Grając dla BC Odessy, Amerykanin notował przeciętnie ponad 14 punktów i sześć asyst w każdym meczu. Klub ze Słupska czynił starania, aby Amerykanin został w zespole, jednak oczekiwania zawodnika były zdecydowanie zbyt duże dla włodarzy Energi Czarnych.

Wcześniej kontrakt z mistrzem Polski podpisał także Leroy Nobles – amerykański rzucający obrońca, który może występować także na pozycji numer trzy.

Info za sportowefakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *