Ignerski podpisał kontrakt z Niżnym Nowogrodem

W przyszłym sezonie czołowy polski skrzydłowy Michał Ignerski będzie występował w BC Niżny Nowogród w rosyjskiej PBL. Wychowanek AZS Lublin w ubiegłym sezonie występował w Besiktasu Cola Turku Stambuł, gdzie grał u boku byłej gwiazdy NBA Allena Iversona.


Michał Ignerski w ostatnich latach wiele podróżuje po europejskich klubach. Po czterech latach spędzonych w Hiszpanii kolejno w Caja San Fernando, Cajasol Sewilla i Lagun San Sebastian oraz ostatnim sezonie w tureckim Besiktasu przyszedł teraz czas na dużo mniej słoneczną Rosję. Wcześniej już na początku kariery zdecydował się opuścić Polskę i wyjechać na studia do Stanów, gdzie grał przez trzy lata w junior collegu, a później przez dwa lata w Mississipi State w NCAA. Z USA wrócił do Polski, gdzie kolejne dwa sezony spędził w Śląsku Wrocław, a później grał jeszcze przez rok w Anwilu Włocławek, z krótką przerwą na grę w Portugalii.

W ubiegłym sezonie Ignerski notował w lidze tureckiej średnie 11.9 punktu i 4.4 zbiórki na mecz, a w EuroCup 11.8 punktu i 4.4 zbiórki. Besiktas przed tym sezonem jednak mocno się przebudowuje chcąc wykorzystać lockaut w NBA do ściągnięcia amerykańskich gwiazd. Kontrakt z drużyną podpisał już rozgrywający New Jersey Nets Deron Williams. Działacze ze Stambułu długo namawiali na grę w zespole Kobe Bryanta, a po niepowodzeniu z jego ściągnięciem ponoć interesują się Kevinem Durantem. Ignerski w swoim nowym zespole powinien być jednym z liderów. Niżny Nowogród sezon 2010/11 zakończył na 8 miejscu w lidze rosyjskiej i już w pierwszej rundzie play-off został wyeliminowany przez Unics Kazań, w którego składzie grał Maciej Lampe. Mimo słabej pozycji w lidze drużyna Niżnego Nowogrodu zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach EuroCup.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *