Cielebąk w Anwilu

Anwil Włocławek podpisał kontrakt z kolejnym zawodnikiem. Skład tego zespołu zasili Tomasz Cielebąk. Tym samym włocławska ekipa zyskuje kolejne ogniwo w rotacji. Co ważniejsze, jest to kolejny gracz z polskim paszportem, co w tym sezonie będzie istotną kwestią.

Tomasz Cielebąk to niezwykle doświadczony zawodnik. Ma już 35 lat. Mierzy ok. 203 cm wzrostu i najczęściej występuje na pozycji silnego skrzydłowego. Przez cała swoją karierę zwiedził również mnóstwo miejsc. W jego CV można zobaczyć m.in. Stal Ostrów Wlkp, Śląsk Wrocław, studia w USA, Legię Warszawa, Czarnych Słupsk, Polpharmę Starogard Gd., Kotwicę Kołobrzeg oraz niemiecki New Yorker Phantoms Brunszwik.

Ostatnią przystanią Cielebąka była Polpharma Starogard Gdański. Sięgnął z tą ekipą nawet po Puchar Polski. Średnio w meczu dostarczał 8.8 punktów oraz 4 zbiórki. Mimo, że jest zawodnikiem podkoszowym to potrafi również zagrozić rzutem z dystansu. W ostatnich rozgrywkach notował w tym elemencie skuteczność na poziomie 45%.

Wydaje mi się, że podpisanie kontraktu z Cielebąkiem przez Anwil to dobry ruch tego zespołu. Otrzymali solidne uzupełnienie składu. Cielebąk ma naprawdę wielki bagaż doświadczenia i cały czas może być groźny. Do tego jeszcze jest naszym rodakiem, a to obecnie niezwykle kluczowa kwestia przy znanym wszystkim limitom.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *