Siarka z trzecim obcokrajowcem

26-letni amerykański skrzydłowy James Helton może zostać ostatnim zagranicznym graczem, który dołączy do Siarki Tarnobrzeg przed nowym sezonem. Trener Dariusz Szczubiał będzie bacznie przyglądał się wychowankowi uczelni West Virginia State.


Do zakontraktowanych już przez Siarkę Amerykanów Josha Millera oraz Nicchaeusa Doaksa może w najbliższych dniach dołączyć ich rodak – James Helton. Trener Siarki Jezioro, Dariusz Szczubiał chciałby mieć przynajmniej trzech obcokrajowców w swoim składzie.

Helton to mierzący 198 cm wzrostu zawodnik, który może grać zarówno jako rzucający obrońca, jak i skrzydłowy. Ukończył West Virginia State (NCAA2), gdzie notował średnio 18,4 punktu. Występował w ligach rumuńskiej i luksemburskiej. W ubiegłym sezonie nie znalazł pracodawcy.

To jest chłopak który długo nie grał, więc jest to trochę eksperyment. Ale obserwowałem go, dlatego przyjeżdża do nas na miesięczne testy. Zauważyłem w nim pewien rodzaj talentu – zapewnia Dariusz Szczubiał, opiekun Siarki Jezioro.

Helton przyjedzie na testy do Tarnobrzega 23 sierpnia.

Info za: SportoweFakty.pl

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny center zza oceanu w PLK zamyka skład Polpharmy

Jeremy Simmons jest ostatnim zawodnikiem, który wzmocni skład Polpharmy Starogard Gdański w tym sezonie. Amerykański środkowy jest spodziewany w stolicy...

Zamknij